НОВИНИ

17.09.2012 | Європа кидає виклик американцям на ринку озброєнь
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Оборонна промисловість – це гігантський бізнес. Де-де, а в Сполучених Штатах, державі з найбільшим у світі бюджетом озброєнь, це добре знають. У цьому році на військово-промисловий комплекс Вашингтон виділив 530,6 мільярда доларів (у перерахунку 410,9 мільярда євро). Не дивно, що саме Сполучені Штати є батьківщиною багатьох світових велетнів на рикну озброєнь – близько половини зі списку «топ-сто» найбільших військових концернів, складеного Інститутом дослідження миру Sipri, є американськими.
 
Квиток на американський ринок озброєнь


Кинути виклик цьому заморському бастіону – одна з головних цілей злиття європейських велетнів: британського BAE й німецько-французького EADS. Британці вже нині завдяки традиційно тісним політичним стосункам з Вашингтоном отримують чималий прибуток у США. ВАЕ стоїть, приміром, за бронетранспортерами Bradley та співпрацює з американцями в створенні бомбардувальника F-35 Lightning II.
 
EADS натомість минулого року програв у так званій угоді століття з постачання літаків-заправників для американських військово-повітряних сил. Угода, вартість якої щонайменше 35 мільярдів доларів, після багаторічної конкурентної боротьби дісталася американському Boeing. Злиття з ВАЕ відкрило б концернові, що виготовляє «аеробуси», двері на американський ринок озброєнь, зауважують галузеві експерти.
 
Згідно з домовленостями, EADS у новому суперконцерні належатиме 60, а ВАЕ – 40 відсотків активів. У спільній заяві EADS і ВАЕ, поширеній в середу 12 вересня, сказано, що «потенційне злиття цих підприємств породить у Франції, ФРН, Іспанії, Великобританії і США міжнародний концерн світового класу в сфері космонавтики, оборони та безпеки». EADS і ВАЕ співпрацюють один з одним вже багато років, приміром, у виробництві винищувача Eurofighter, і це вже неодноразово ставало предметом чуток щодо ймовірного об’єднання цих концернів.
 


Новий суперконцерн випередить Boeing
 
У разі злиття EADS і ВАЕ новий суперконцерн не лише випередить американського конкурента Boeing за оборотами, але й суттєво потіснить його позиції на ринку. Глава правління Boeing Джим Макнерні, однак, спокійно відреагував на такі повідомлення, підкресливши, що він повністю впевнений у своєму підприємстві.
 
Поінформовані джерела повідомили агентству Reuters, що Пентагон й антимонопольне відомство США, судячи з усього, не виступатимуть проти злиття EADS і ВАЕ. Це, вочевидь, пов'язано з тим, що EADS досі здобув лише незначну кількість замовлень від американського уряду.
 
У разі злиття EADS і ВАЕ уряди Франції, Німеччини і Великобританії отримають у новому суперконцерні спеціальні пакети акцій, які забезпечать захист їхніх інтересів у сфері оборонної промисловості. Найбільший акціонер EADS Арно Лаґардер, однак, поки що не дав своєї згоди на об’єднання цих підприємств. Уряд ФРН поки що також не схвалив такої угоди, повідомляє Reuters з посиланням на поінформовані джерела в Берліні.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект