НОВИНИ

26.09.2012 | СОТ: партнери України "вкрай негативно" реагують на вимоги Києва
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Україна, яка раніше закидала деяким своїм діловим партнерам ведення "торгівельних війн", схоже сама вдається до дій, які зовсім не викликають захоплення в світі. Йдеться про вимоги з підвищення митних тарифів на 350 найменувань імпорту, про що Київ офіційно поінформував своїх партнерів по Світовій організації торгівлі (СОТ). У секретаріаті СОТ у Женеві, відповідаючи на запит Deutsche Welle, підтвердили факт існування відповідного документу.



Як зазначив в інтерв'ю Deutsche Welle керівник інформаційного департаменту СОТ Кіт Роквелл, реакція партнерів Києва на ці вимоги була "дуже швидкою і вкрай негативною". Він застеріг, що такий крок України може призвести до обмеження значної частини торгівлі. "Йдеться про список товарів на суму в 4,6 мільярдів доларів. Якщо це створить прецедент або ж призведе до широких анулювань зобов’язань, взятих на себе Україною або іншими членами організації, наслідки цього кроку, очевидно, можуть бути навіть ще гіршими", - зазначив він.


Чогось подібного ще не було


У минулому понад 30 країн ініціювали перегляд митних тарифів, але жодна держава, наголошують у секретаріаті організації, не висувала для перегляду настільки обширний список. "Побачимо наскільки це збігається з правилами СОТ. Звичайно, кожен уряд має право вимагати переговорів з метою змінення митного тарифного плану. Це те, що й зробила Україна", - зауважив Роквелл і додав, що інші члени СОТ тепер мають визначитися з тим, чи для них вимоги України є взагалі прийнятними. "Впевнений, що члени СОТ пильно стежитимуть за розвитком цієї ситуації".


Торгівельні партнери України по СОТ мають надати свою відповідь до 12 грудня. За словами речника Єврокомісії з питань торгівлі Джона Кленсі, якого процитувало агентство Reuters, підвищення Києвом митних ставок зачепить значну частину європейського експорту обсягом у майже два мільярди євро. Вимоги України “дивують вже самим лише обсягом”, сказав він.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект