НОВИНИ

28.09.2012 | Конференція „НАТО і партнери: нові виклики безпеці”
За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

27 вересня 2012 року в Києві у Дипломатичній академії України при Міністерстві закордонних справ України розпочала роботу дводенна Міжнародна конференція „НАТО і партнери: нові виклики безпеці”, присвячена обговоренню широкого спектру актуальних питань енергетичної безпеки, боротьби проти тероризму та кібернетичного захисту. Її співорганізаторами є НАТО, Литва і Україна.


 


Конференція „НАТО і партнери: нові виклики безпеці” проводиться в рамках програми НАТО „Наука заради миру і безпеки”, яка успішно реалізується в Україні з 1991 р. У конференції беруть участь представники країн-членів Альянсу, країн-партнерів, а також інших країн, науковці та незалежні експерти.


 


На відкритті конференції виступили Заступник Міністра закордонних справ України Андрій Олефіров, Заступник Голови Служби безпеки України Володимир Породько, Заступник Генерального секретаря НАТО Посол Габор Іклоді, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Пятрас Вайтекунас.


 


Вітаючи учасників форуму, Андрій Олефіров зазначив, що проблематика конференції гостро актуальна сьогодні як для кожної окремої країни, так і для всієї міжнародної спільноти, оскільки розвиток комунікацій, зростання взаємозалежності політичних та суспільно-економічних процесів у всьому світі створюють передумови для швидкого поширення будь-якої небезпеки. «Боротьба з новими загрозами може бути успішною лише за умови тісного міжнародного співробітництва та об'єднання зусиль всього світового співтовариства», - наголосив А.Олефіров.


 


Заступник Міністра відзначив важливу роль програми „Наука заради миру і безпеки” для поглиблення взаємодії України з НАТО, зокрема, у галузі енергетичної безпеки, кібер-захисту, охорони довкілля, боротьби з тероризмом, радіаційного, хімічного і біологічного захисту.


 


Учасники конференції продовжили обговорення в рамках дискусійних панелей “Енергетична безпека: піднесення рівня запобігання екологічним ризикам, протидія викликам безпеці на морі” та “Протидія тероризму: еволюція терористичних загроз і досвід протидії на національному рівні та у більш широкому розумінні”. Учасники дискусій підкреслили, що глобальний характер викликів та загроз, які постають в енергетичній сфері та в процесі боротьби з тероризмом, вимагає якнайтіснішої координації дій держав, міжнародних організацій та наукового співтовариства. Окремо було наголошено на необхідності посилення механізму взаємодії в рамках існуючих механізмів реалізації програми „Наука заради миру і безпеки”.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект