НОВИНИ

02.10.2012 | Молдавський уряд вимагає, щоб Росія повернула Румунії більше 93 тонн золота
Джерело - Korespondent

Члени молдавського уряду вимагають, щоб Росія повернула Румунії запас золота, вивезений під час Першої світової війни. Як повідомляє Moldnews, з такою вимогою вони виступили в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), де розглядався звіт, що стосується РФ.


Молдавський уряд вимагає, щоб Росія повернула Румунії більше 93 тонн золота



Депутати, що входять до правлячої парламентської коаліції Молдови, запропонували внести до тексту документа відповідні поправки. Згідно з цими поправками, Румунія вимагає золота "93,4 тонн у вигляді монет та злитків".


Золото з Румунії було вивезено в 1916 році після того, як Румунія невдало для себе вступила в Першу світову війну. Румунські війська були розбиті арміями Німеччини та Австро-Угорщини, в грудні 1916 року впав Бухарест. У цих умовах влада країни вирішила передати золотий запас на зберігання Росії, яка перебувала тоді в союзницьких відносинах з Румунією.


Після того, як румунські війська у 1918 році зайняли Бессарабію, яка входила до складу Росії, радянський уряд відмовилося повертати золото.


Вже після завершення Другої світової війни і входження Румунії до соціалістичного блоку частина вивезеного золотого запасу було повернено Румунії. Радянський Союз також погодився не вимагати у неї репарацій у 300 мільйонів доларів, які Румунія повинна була виплатити СРСР відповідно до Паризького мирного договору 1947 року.


У середині 1990-х років румунська сторона знову підняла питання про повернення золотого запасу, повідомляє REGNUM. Порівняно недавно, в 2011 році, радник голови Нацбанку Румунії Крістіан Пеунеску знову зачепив цю тему, заявивши, що документи, на підставі яких можна вимагати від РФ золото, перебувають у румунських архівах. За його словами, на підставі цих документів може бути оформлений запит про повернення 93,4 тонни золота або відшкодування його вартості у сумі близько двох мільярдів євро.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6665. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект