НОВИНИ

04.10.2012 | Ромні виграв перші дебати з Обамою - опитування
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Оперативне опитування CNN/ORC, проведене відразу по завершенню перших дебатів між кандидатами у президенти США - діючим главою Білого дому Бараком Обамою і екс-губернатором Массачусетсу Міттом Ромні - надає значну перевагу представнику Республіканської партії.
 
Такі результати оприлюднила телекомпанія CNN у середу ввечері після 90-хвилинних дебатів у Денвері (штат Колорадо), основною тематикою яких була економіка.
 
"67% зареєстрованих виборців, які дивилися дебати, вважають, що кандидат від Республіканської партії Мітт Ромні виграв дебати, а 25% сказали, що переможцем вийшов президент США Барак Обама", - йдеться у повідомленні CNN.
 
Зауважується, що дані були отримані у результаті опитування по телефону 430 виборців після закінчення дебатів і "не можуть відображати думки всіх американців". Разом з тим, аналогічне дослідження, проведене CBS News, показало такі ж пропорції - два до одного - на користь перемоги у дискусії екс-губернатора. Більшість політичних оглядачів також відзначають перевагу кандидата від республіканців. Зокрема, це стосується "манери виконання" Мітта Ромні, яка змусила Барака Обаму перебувати здебільшого в оборонній позиції. У штабі Ромні заявляють про те, що їхній кандидат зміг якнайкраще себе показати і однозначно мав більш сильні позиції на дебатах. У свою чергу, представники штабу Обами вважають, що чинний президент чітко виклав досягнення і плани на наступний термін. Разом з тим від демократичного табору лунає критика на слабке модерування дискусії, яке здійснював відомий американський журналіст Джим Лерер.
 
За місяць до президентських виборів дебати є подією, яка пожвавлює і може певною мірою змінити хід кампанії. Шанси чинного глави Білого дому на перемогу в дебатах оцінювали як більш ймовірні. Для Ромні ж ставка була більш високою, оскільки, за останніми даними соцопитувань, Обама впевнено лідирував з різницею у 3-4% після майже рівних рейтингів влітку. Причому останнім часом позиції чинного глави Білого дому посилилися в так званих swing штатах (де підтримка демократів та республіканців коливається), які через особливості американської виборчої системи матимуть визначальний вплив на результат виборів. Боротьба також ведеться за виборців, які не визначилися, за кого голосуватимуть 6 листопада. Таких налічується 5-6%, при цьому соціологи зазначають, що не всі вони мають намір брати участь у виборах і не всі з них збиралися дивитися дебати.
 
В американській історії є чимало прикладів того, коли успішна участь у дебатах змінювала сприйняття кандидатів. Проте не завжди це призводило не тільки до деякого підвищення рейтингу, але й до перемоги на виборах. Різноманітні опитування та дослідження з аналізу першого "ораторського змагання" будуть проводитися і оприлюднюватися ще десь із тиждень. Їхні висновки можуть бути більш повними з огляду на те, які моменти дебатів були найбільш підхоплені засобами масової інформації, а також з урахуванням загальної тональності коментарів та реакції штабів кандидатів.
 
Другі президентські дебати відбудуться 16 жовтня у форматі спілкування з публікою, треті, де обговорюватиметься тема зовнішньої політики - 22 жовтня . Оглядачі не виключають, що на них Барак Обама може посилити свої позиції у порівнянні з першими дебатами. Водночас, на "дуелі" кандидатів у віце-президенти США Джозефа Байдена та Пола Райана прогнозують перевагу представника республіканців.
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6436. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект