НОВИНИ

17.10.2012 | Хорошковський у Берліні: тінь Тимошенко і чергові обіцянки
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Український віце-прем´єр Валерій Хорошковський у Берліні обіцяв чесні вибори. Привезеним із собою журналістам він розказав про перспективу членства в ЄС, а німецькі ЗМІ не приділили увагу цьому візиту.
 


Відколи за ґратами перебувають Юлія Тимошенко та Юрій Луценко відносини України з країнами Євросоюзу переживають застій. Віктор Янукович вже більше року не бував з офіційними візитами у Брюсселі, Берліні або Парижі. Відносини з Києвом підтримуються на більш низькому рівні. Зокрема, у понеділок, 15 жовтня в Берліні з одноденним робочим візитом перебував віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський. З офіційних зустрічей у програмі візиту була лише розмова з міністром економіки, віце-канцлером Філіпом Реслером. Він прийняв українського гостя лише під кінець дня. Ані протокольного фото, ані звичного прес-релізу на сайті міністерства. Про візит Хорошковського у Німеччині не написала жодна газета, жодна інформаційна агенція.
 
За зачиненими дверима
 


До зустрічі з Філіпом Реслером протягом дня Валерій Хорошковський мав неформальну програму. Зокрема, він поспілкувався з групою німецьких політиків і  експертів на тему «Політичне майбутнє відносин Україна-ЄС». Зустріч, організована фондом Кербера, проходила за зачиненими дверима. Всі учасники зустрічі з німецької сторони не коментували її перебіг, ввічливо вказуючи на домовлену конфіденційність. Утім, ця протокольна вимога, вочевидь, не поширювалася на самого Хорошковського. Він одразу після зустрічі дав інтерв´ю державній інформагенції "Укрінформ" і телеканалу "Інтер", власником якого є сам Хорошковський.
 
У розмові з журналістами віце-прем´єр запевнив, що в Україні панує свобода слова, а вільні і чесні парламентські вибори відкриють Україні перспективу членства в ЄС. «Якщо вибори будуть такими, що відповідають загальноєвропейським принципам, то я впевнений, що це відкриє нам дорогу для всіх подальших питань розвитку, в тому числі, асоційованого членства, безвізового режиму, а вже у перспективі і повного членства», - запевнив Хорошковський українських журналістів. Жодним словом про проблеми у відносинах з європейськими партнерами він не обмовився.
 
За інформацією одного із учасників дискусії з німецького боку, діалог хоч і був «відкритим і позитивним», але критичних тем у розмові не оминули. Німецькі учасники підняли питання, зокрема, і про політв'язнів. Так, під час заходу, чітко пролунала позиція, що співпраця між Україною та ЄС значною мірою залежатиме від вирішення справи Тимошенко. «Її як мінімум мають відпустити у Німеччину на лікування», - зазначив у розмові з Deutsche Welle один з учасників. Він додав, що це питання не має обтяжуватися розмовами навколо законодавчих деталей, а радше стати «актом людяності».
 
Для розв´язання проблеми міжнародної ізоляції українського керівництва проведення "вільних виборів", про які не втомлювався повторювати у Берліні Валерій Хорошковський, на переконання експертів, не буде достатньо. Нині і Вашингтон, і Брюссель чекають на парламентські вибори в Україні як тест, що визначить майбутні відносини з Києвом. Утім, від того, як вони будуть проведені, залежить радше не "потепління" у відносинах, а те, чи не постане гостро питання запровадження санкцій, зауважують німецькі оглядачі і політики.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9752. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект