НОВИНИ

19.10.2012 | В Енергетичному Співтоваристві схвалили Енергетичну стратегію та обрали нового директора
Джерело - Українська енергетика

Енергетичне Співтовариство ухвалило енергетичну стратегію, що є першим кроком в процесі планування та розвитку в регіоні раціоналізованої та витратно ефективної енергетичної інфраструктури. Вона об’єднує національні стратегії та плани країн-підписантів з існуючими правовими зобов’язаннями в галузях енергетики, конкуренції та екології. Енергетичне Співтовариство, так само як і Європейський Союз, зіштовхнулося з потребами значних інвестицій в найближчі десятиліття, щоб управляти модернізацією інфраструктури з виробництва енергії, орієнтованою на зниження вуглецю.
 


Стратегія аналізує три сценарії постачання, приписуючи оціночну вартість інвестицій для кожного з них і водночас, сигналізуючи сторонам-підписантам та потенційним інвесторам величину відповідних переваг та викликів.
 


Енергетична стратегія, яка є першим документом, який став предметом консультацій з громадськістю в Енергетичному Співтоваристві, з часом розвиватиметься, відображаючи будь-які зміни в правовій структурі, а також будь-які нові економічні та політичні фактори. Це означає, що документ систематично оновлюватиметься, йдеться в повідомленні на сайті організації.
 


«Схваливши Стратегію Енергетичного Співтовариства, Рада міністрів чітко продемонструвала сильні амбіції Енергетичного Співтовариства просуватися до більш інтегрованого та безпечного енергетичного ринку. Це показує зобов’язання щодо кращого націлювання національних політик. Це чудовий крок в правильному напрямку, тому що приблизно 39 млрд. євро інвестицій потрібні для електрогенерації, енергоефективності та покращень на стороні попиту до 2020 року тільки для того, щоб задовольнити потреби очікуваного зростання попиту на енергію в Енергетичному Співтоваритві», заявив комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер.
 


«Сьогодні ми говорили про бачення Енергетичного Співтовариства, його цілей, дій, а також розвитку енергетичної інфраструктури. Проте шляхом вперед є діяти разом з довірою та взаємною повагою. Стратегія також наголошує, що регульовані та витрато неефективні ціни та тарифи є ключовими інвестиційними бар’єрами, які потрібно усунути чимшвидше. Для того, щоб продемонструвати нашу волю, ми маємо повернутися додому і почати завтра роботу над знищенням бар’єрів, включаючи ті, які створені дозвільними процедурами чи недостатньою прозорістю», сказав Владімір Каваріч, міністр економіки Чорногорії.
 


В якості наступного кроку Енергетичне Співтовариство почне процес визначення Проектів зацікавленості Енергетичного Співтовариства з подібним підходом як до Проектів спільної зацікавленості ЄС. Метою є підтримати ті енергетичні проекти, які представляють широкі переваги в сприянні інтеграції ринку та відкритті, безпеці постачань, сталості та надають численні транскордонні переваги кільком країнам-підписантам. Також очікується, що набір асоційованих політичних та регуляторних заходів, технічна допомога та можливі фінансові документи супроводжуватимуть Проекти зацікавленості та стимулюватимуть їх імплементацію вже в 2013 році.
 


Рада міністрів призначила Янца Копача Директором Секретаріату Енергетичного Співтовариства на термін в три роки, починаючи з 1 грудня 2012 року. Пан Копач принесе широкий управлінський досвід та знання енергетичного сектору, побувавши, зокрема, генеральним директором з питань енергетики в міністерстві економіки Словенії. Міністри подякували першому директору Секретаріату Енергетичного Співтовариства Словчо Нейкову за сім успішних років роботи.
 


Міністри також схвалили Директиву 2009/119/EC щодо підтримки мінімальних запасів нафти та/або нафтопродуктів. Сторони матимуть імплементувати цю Директиву не пізніше 1 січня 2023 року. «Створення запасів на випадок надзвичайних ситуацій на 90 днів є довгостроковим проектом та вимагає великих інвестицій. За виключенням України, наші ринки малі. Секретаріат рішуче підтримує регіональний підхід до запасів нафти. В ідеалі, дві чи три сторони мають спільно побудувати та управляти регіональними запасами нафти», заявив Славчо Нейков.
 


Обов’язкове регулювання Енергетичного Співтовариства було також розширене в сфері статистики. Міністри погодилися схвалити Регулювання (EC) No 1099/2008 щодо енергетичної статистики. Як показала дискусія навколо цілей відновлюваної енергетики, регіону бракує послідовної, порівнянної статистики, яка б заслуговувала на довіру. Грунтовна статистика є базою для будь-якого рішення в енергетичній політиці. Сторони взяли зобов’язання підготувати свої енергетичні баланси відповідно до спільної методології EUROSTAT та МЕА.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1088. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект