НОВИНИ

22.10.2012 | Білий Дім спростував інформацію про домовленість щодо переговорів з Іраном у форматі "віч-на-віч"
Джерело - УКРІНФОРМ

Білий Дім спростував досягнення домовленості про прямі переговори з Іраном після виборів у США, про що із посиланням на неназваних посадовців адміністрації Обами повідомило видання The New York Times.


Білий дім спростував інформацію про домовленість щодо переговорів з Іраном у форматі "віч-на-віч"
 
Про це у суботу заявив речник Ради національної безпеки при Білому домі Томмі Вітор через кілька годин після виходу статті, передає УКРІНФОРМ.
 
«Це неправда, що Сполучені Штати та Іран домовилися про переговори віч-на-віч або якусь зустріч після американських виборів. Ми продовжуємо працювати з форматі "5+1" над дипломатичним рішенням і говорили з самого початку, що ми були б готові зустрітися у двосторонньому порядку», - зазначив Вітор.
 
Згідно з інформацією The New York Times США та Іран вперше домовилися про переговори у форматі "віч-на-віч" стосовно іранської ядерної програми, готуючи грунт для того, «що може бути останнім відчайдушним дипломатичним зусиллям для запобігання військового удару по Ірану». Це був «результат інтенсивних, таємних обмінів думками між американськими та іранськими посадовими особами, розпочатих майже на початку президентського терміну Обами», - писало видання. У статті також йшлося, що останнє слово про те, чи відбудуться переговори, залишається за верховним лідером Ірану аятоллою Алі Хаменеї. Іранські офіційні особи наполягали почекати до завершення президентських виборів у США, аби знати, з ким мати справу. Газета зауважує, що, на думку експертів, протягом багатьох років Іран через внутрішню боротьбу за владу відкидав переговори з США у форматі "віч-на-віч", але тепер змушений погодитися на це через економічний тиск.
 
Повідомлялося, зокрема, також, що американські офіційні особи хотіли б обмежити переговори лише ядерною програмою Ірану, натомість Тегеран дав зрозуміти, що хоче розширити порядок денний, включивши до нього Сирію, Бахрейн та інші питання, які шкодили відносинам між Іраном і США, починаючи від дипломатичної кризи навколо американських заручників у 1979 році. При цьому The New York Times процитувала одного з чиновників Адміністрації Обами: «Ми завжди розглядали ядерну проблему як окрему. Ми не збираємося дозволити їм пов’язувати ці питання».
 
Крім того, у статті говорилося, що у Держдепартаменті, Білому домі і Пентагоні працюють над визначенням того, якою має бути позиція Сполучених Штатів на прямих переговорах з Іраном. «Один із варіантів, що розглядаються – «більше за більше» - більше обмежень на діяльність Ірану зі збагачення урану в обмін на більше пом'якшення санкцій», - зазначало видання. У матеріалі наводилася і реакція на повідомлення щодо переговорів посла Ізраїлю в США Майкла Орена, за словами якого, Адміністрація Обами не поінформувала Ізраїль, і загалом ізраїльський уряд занепокоєний, що Іран використовуватиме нові переговори з метою «просування своєї програми створення ядерної зброї». Посол висловився про те, що потрібні не прямі переговори, а збільшення санкцій і всіх інших можливих засобів тиску на Іран .
 
Іранська ядерна загроза у понеділок буде одним із головних питань на присвячених зовнішній політиці третіх дебатах між діючим главою Білого дому Бараком Обамою та його суперником-республіканцем Міттом Ромні, який неодноразово критикував президента за відсутність твердості щодо Тегерана і недостатню підтримку Ізраїлю.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект