НОВИНИ

22.10.2012 | Чому Обама та Ромні обходять тему Афганістану?
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

До президентських виборів у США лишається два тижні. 22 жовтня у штаті Флорида відбудуться треті й останні президентські дебати між кандидатом від Демократичної партії, чинним президентом Бараком Обамою і його суперником-республіканцем Міттом Ромні.  Під час попередніх дебатів дискутувалося багато тем. Єдине питання, яке практично обійшли обидва кандидати – це війна в Афганістані, яка триває вже 11 років. Президент Барак Обама і Мітт Ромині лише епізодично згадували про Афганістан.


В Афганістані загинуло більше двох тисяч американських вояків, багато тисяч поранено, вартість бойових дій та цивільного будівництва становить 574 мільярди доларів. Попри це, у 40-хвилинній програмній промові на з’їзді Республіканської партії Ромні жодного разу не згадав війну в Афганістані.


Стів Хейс, коментатор журналу The Weekly Standard, критикує кандидата. «То була помилка, – каже Хейс. – Ми маємо понад 70 тисяч наших вояків в Афіганістані й до них треба звертатися. Люди хочуть бачити такого лідера партії, який говорить про таку важливу річ, як війна».
 
Американці втомилися від війни
 
Але річ у тім, що нині мало хто з американських виборців цікавиться Афганістаном. За результатами опитування Інституту Геллапа, лише один відсоток американців назвав Афганістан важливою проблемою, що стоять перед країною.
 


«Кандидати відстежують дані опитувань, тож вони свідомі ключових питань, – пояснює Радіо Свобода головний редактор  журналу Gallup Poll Френк Ньюпорт. – Ми не чуємо про Афганістан ні від Ромні, ні від Обами очевидно тому, що, по-перше, їхні консультанти кажуть їм, що для народу це не є пріоритетом, а по друге, у них щодо цього не має розбіжностей».
 
Два роки тому Обама, разом з іншими лідерами НАТО, вирішив закінчити бойові операції в Афганістані до грудня 2014 року. Ромні заявив, що він згоден з Обамою щодо того, що потрібно «до кінця 2014-го року завершити успішний перехід до афганських сил безпеки». Якщо Ромні і критикує Обаму щодо цього, то лише за оприлюднення дати виведення військ.
 
Що ж до американського загалу, то він підтримує рішення Обами, бо люди, згідно з опитуваннями, втомилися від війни.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7467. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект