НОВИНИ

05.11.2012 | ЦРУ намагалося врятувати дипломатів під час атаки в Бенгазі
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Представники американської розвідки оприлюднили докладний часовий графік нападу на посольство США в лівійському місті Бенгазі 11 вересня у відповідь на звинувачення в тому, що ЦРУ не доклало достатніх зусиль для відбиття цієї атаки. В результаті нападу був убитий посол США в Лівії Крістофер Стівенс і ще троє американців.
 
Виступаючи на умовах анонімності, високопоставлені співробітники розвідки сказали журналістам, що ЦРУ направило рятувальний загін з найближчої бази протягом 25 хвилин після моменту отримання повідомлення про напад.
 
Проте вони відзначили, що загін з шести чоловік прибув на місце нападу через 25 хвилин після відбуття з бази. Затримка, за словами цих співробітників, сталася внаслідок невдалої спроби заручитися допомогою лівійських воєнізованих угруповань, що володіли важкою зброєю, а також тому, що загін було піддано артилерійському обстрілу на підходах до консульства.
 
Повідомляється, що команда ЦРУ перебувала в консульстві протягом години, після чого покинула приміщення з усіма американцями, за винятком вбитого посла, тіло якого відправили до найближчої лікарні.
 
Раніше ЦРУ спростувало недавні повідомлення телеканалу Fox News та інших ЗМІ, згідно з якими офіцерам ЦРУ було наказано «залишатися на місці», коли вони хотіли відправитися з сусідньої бази до консульства для відбиття атаки.
 
ЦРУ перебувало під зростаючим тиском розкрити детальнішу інформацію про облогу консульства, яка тривала всю ніч. Події в Бенгазі 11 вересня також стало важливим питання у президентських виборах в США.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект