НОВИНИ

26.11.2012 | Уряд України опрацює варіанти погашення зовнішнього боргу - Bloomberg
Джерело - УКРІНФОРМ

Україна опрацьовує варіанти для погашення зовнішнього боргу у першій половині 2013 року.
 
Про це пише агентство Bloomberg, розміщуючи коментарі експертів з даного питання.
 
"Україна має різні засоби для поліпшення ситуації. Найкраще для них - це є угода з МВФ або з Росією про ціну на газ. Обидва ці сценарії дуже можливі", - переконаний представник групи Amundi в Лондоні Сергій Стріго.
 
За його словами, прибутковість робить облігації України в іноземній валюті привабливими навіть у той час, коли "ринок стурбований щодо країни".
 
На думку головного економіста Dragon Capital (VIETENI) в Києві Олени Білан, враховуючи амбіції Росії, щодо регіональної інтеграції нова газова угода між Києвом та Москвою навряд чи може бути досягнута без значних поступок з боку України, таких як вступ до Митного союзу. За її словами, без угоди з МВФ, варіанти для України включають звернення за кредитом до Росії або Китаю.
 
Водночас, розміщення урядом минулого тижня єврооблігацій на 1,25 млрд доларів дає Україні деякий перепочинок, зазначає фахівець Capital Economics Ltd. у Лондоні Ліза Єрмоленко.
 
"Ринок, ймовірно, підштовхне їх до угоди (з МВФ – ред.), але поки щось не станеться щось кардинальне, навряд чи буде покращення на переговорах", - переконана Єрмоленко.
 
У свою чергу, економіст Investment Capital Ukraine Олександр Вальчишен зауважує, що продаж єврооблігацій наступного разу може й не спрацювати.
 
"Цей трюк може спрацювати один раз, але він не може повторюватися. Вони не зможуть продавати єврооблігації щоразу, коли вони стикаються зі значними погашеннями боргу перед МВФ. Сміливим рішенням для України, безумовно, є Міжнародний валютний фонд, тому що він вимагає від них проводити політику, яка б усунула дефіцит. Це болісний шлях", - зазначив Вальчишен.
 
Представник Standard Bank (SBK) Group Ltd у Лондоні Тімоті Еш сумнівається у тому, що в України є можливість не звертатися до МВФ.
 
"На даний момент я думаю, що вони тягнуть час, - сказав він в інтерв'ю. - Вони, напевно, просто зберігають свої варіанти відкритими і намагаються поліпшити свої позиції на переговорах".
 
У статті зазначається, що українська економіка різко спадає, оскільки криза у єврозоні стримує попит на такі експортні товари, як сталь. Ризик дефолту в Україні є шостим за величиною серед 93 країн, що відслідковуються Bloomberg, зауважують автори.
 
"Ми хотіли б бачити більше позитивного руху щодо угоди з МВФ, перш ніж ми б розглянули питання про збільшення нашого кредитування. Ми хотіли б бачити більше кроків, що заслуговують на довіру", - цитує агентство представника Raiffeisen Kapitalanlage GmbH у Відні Рональд Шнайдер.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект