НОВИНИ

29.11.2012 | Україна може домовитися про поставки газу з Норвегії
Джерело - Korespondent

Микола Азаров сьогодні з офіційним візитом відвідає Норвегію. Повідомляється, що програма візиту передбачає аудієнцію у короля Харальда V і переговори з прем'єром Йенсом Столтенбергом. За підсумками зустрічі планується підписання низки міждержавних угод.



Крім того, Азаров візьме участь у відкритті українсько-норвезького бізнес-форуму та зустрінеться з менеджментом норвезьких енергетичних компаній.
 
Варто зазначити, що Норвегія - один з найбільших експортерів блакитного палива. Раніше Україна вже цікавилася норвезькими технологіями розробки газових родовищ. Так, у січні нинішнього року представник міністерства нафти та енергетики Норвегії Інгмар Сундстрем повідомив, що норвезькі компанії зацікавлені в поставках газу в Україну. Зокрема, він заявив, що запаси в сховищах Норвегії дають можливість поставляти газ на максимально пільгових умовах.
 
Нагадаємо, що українська влада вже більш ніж два роки прагне переглянути чинні газові договори з Росією, зменшити закупівлю російського газу, а також шукає альтернативні джерела постачань блакитного палива. Так, Київ уже підписав контракт на поставку газу з німецькою компанією RWE. Поставки з Європи в реверсному режимі почалися в листопаді, а в 2013 році Нафтогаз має намір отримати в рамках контракту з RWE приблизно 5 млрд кубометрів газу.
 
Водночас, відсутність прямого газопроводу з України до Норвегії і значні витрати на доставку скрапленого газу роблять невигідною купівлю газу у Норвегії. Деякі аналітики переконані, що якщо Київ і Осло все ж домовляться про поставки газу, то найбільш вірогідний варіант його доставки - транс'європейською мережею через Німеччину, Чехію і Словаччину.
 
Український уряд раніше також виявляв зацікавленість у співпраці з Норвегією у сфері енергетики і енергозберігаючих технологій. Зокрема, Київ цікавився передовими норвезькими технологіями, які могли б використовуватися для освоєння потенційно багатих покладів нафти і газу в Україні, у тому числі на шельфі Чорного моря.
 
Раніше повідомлялося, що в Україні почалося будівництво терміналу з прийому скрапленого природного газу в Одеській області загальною потужністю до 10 млрд кубометрів на рік. Реалізація цього проекту спрямована ​​на скорочення залежності країни від експорту газу з РФ.
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект