НОВИНИ

03.12.2012 | Світові наддержави просять Україну відмовитися від підвищення мит на імпорт
Джерело - Korespondent

Прагнення України змінити митні збори на імпорт 371 товару наштовхнулося на жорстке неприйняття членів Світової організації торгівлі, оскільки воно фактично є переглядом умов членства, пише Коммерсантъ-Украина в статті Неуставные отношения.


Так, свою стурбованість у п'ятницю публічно підтвердили США. Наддержава також назвала це безпрецедентною проблемою, яка вже змусила 23 учасників СОТ, включаючи ЄС і Китай, попросити Україну відкликати заявку. Але в українському уряді не мають наміру змінювати свою позицію, пише газета.


Зокрема, торговий представник США Рон Кірк в ході зустрічі у Вашингтоні з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком висловив серйозну заклопотаність щодо запиту України про перегляд зв'язаних тарифів на 371 товар, з якими країна погодилася при вступі у СОТ в 2008 році.


"Ця акція є безпрецедентною і може підірвати багатосторонню торговельну систему, тому майже всі значні партнери України – більш ніж третина членів СОТ - приєдналися до нас у вирішенні цієї проблеми", - заявив він.


Зі свого боку керівник інформаційного департаменту МЗС Олег Волошин повідомив, що у відповідь Грищенко заявив, що українська влада діє "суто в рамках статуту СОТ".


За словами радника юридичної фірми Саєнко Харенко Наталії Микольської, частково з аргументами уряду можна погодитися. "У заявах не йдеться про порушення Україною норм СОТ - нас звинувачують лише у недотриманні політичного принципу відмови від протекціонізму. Однак, крім прописаних норм, СОТ у своїй діяльності керується і сформованою практикою торгової дипломатії. Україні нагадують про важливість цих принципів і закликають їх дотримуватися", - зазначає юрист.


КоммерсантЪ-Украина констатує, що країни-члени СОТ просто не знають, в якому ключі вести дискусію.


"Україна запропонувала переглянути 371 позицію, не тільки не пояснивши, навіщо потрібна така корекція, але навіть не вказавши варіанти компенсацій. Про що можна вести консультації, якщо Україна не висловлює жодних аргументів, крім свого бажання провести масштабний перегляд?" - обурюється директор економічних програм Центру ім. Разумкова Василь Юрчишин.


Газета додає, що Україні буде складно переконати інших членів СОТ в той час, коли вони закликають її "відкликати своє повідомлення в інтересах багатосторонньої торговельної системи і світової економіки".


Країни, які постраждають від перегляду мит, мають, згідно зі ст. 28 генеральної угоди з тарифів і торгівлі СОТ, "первісне переговорне право за компенсаційними вчинками", зокрема, зможуть у відповідь підвищити свої мита.


"Офіційні консультації, очевидно, почнуться в грудні, але нам вже дали зрозуміти, що ця ініціатива не користується підтримкою в СОТ", - сказав один з експертів.


Джерело - http://ua.korrespondent.net/business/economics/1432693-svitovi-nadderzhavi-prosyat-ukrayinu-vidmovitisya-vid-pidvishchennya-mit-na-import


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект