НОВИНИ

03.12.2012 | Німеччина продовжує "латати дірки" грецької економіки
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Бундестаг затвердив у п'ятницю, 30 листопада, нову багатомільярдну програму допомоги Греції. За розширення пакету фінансової підтримки Афін проголосували 473 парламентарі з 584 присутніх. При цьому, повідомляє інформаційна агенція dpa, проти виступили 100 членів Бундестагу, 11 депутатів утримались від голосування. Таким чином Німеччина погодилась з наданням Греції чергового траншу тимчасового європейського стабфонду EFSF та Міжнародного валютного фонду у розмірі 43,7 мільярдів євро.
 
З німецького бюджету на 2013 рік реалізації такого кроку доведеться виділити 730 мільйонів євро. При цьому вперше будуть здійснені прямі платежі з федерального бюджету. До цього часу допомога надавалась у формі гарантій кредиторам.
 
Критика з депутатських лав


Після голосування партія Лівих оголосила про намір звернутись до Конституційного суду Німеччини з позовом проти ухваленого рішення. "Політичним затягуванням банкрутства" назвала результати парламентського голосування Сара Ваґенкнехт, віце-голова фракції Лівих у Бундестазі.
 
Критик європейської антикризової політики депутат Християнсько-демократичного союзу Клаус-Петер Вілльш підозрює, що через допомогу Греції Європейський центральний банк перетвориться на інструмент політиків і перестане бути незалежною структурою. Він вважає, що вихід Греції із Єврозони – «не кінець світу», цитує політика агенція Reuters.
 
У відповідь на звістку про надання допомоги уряд в Афінах запевнив партнерів по ЄС та МВФ у намірах продовжувати політику жорсткої економії та реформ. Однак глибока рецесія, у якій опинилась країна, не дозволить реалізувати намічені заходи у встановлені строки. Тому кредитори на початку цього тижня домовились про надання Греції додаткового часу - досягнення поставлених цілей відкладено до кінця 2014 року.
 


Німці проти виплат
 
Як свідчить опитування, опубліковане німецьким каналом ZDF 30 листопада, більшість німців виступає проти багатомільярдної допомоги Греції. Так, 46% опитаних готові змиритися з банкротством країни. Натомість 43% респондентів виступають за розширення рятівного пакету. 69% вважають, що Греція не надто завзято бореться з фінансовою кризою. А 40% вважають, що уникнути банкрутства Греції можна лише у випадку, якщо списати Греції частину її боргів. 39% не погоджуються з такою позицією.
 
Переконлива більшість виступає проти збільшення обсягу фінансової допомоги грекам. Такої думки дотримуються 69% опитаних. Лише 22% німецьких громадян вважають, що ЄС варто підвищити рятівні виплати. Ще 67 відсотків переконані, що ЄС неправильно розпоряджається наявними фінансовими ресурсами. Лише 18 відсотків опитаних вірять у те, що виплати здійснюються належним чином.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4172. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект