НОВИНИ

07.12.2012 | Україна ініціювала зміну тарифів для спрощення умов торгівлі в межах СОТ - П'ятницький
Джерело - УКРІНФОРМ

Умови торгівлі України не погіршаться у зв'язку із започаткуванням переговорів по зміні 371 тарифної позиції в межах Світової організації торгівлі.
 
Таку думку висловив урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції України Валерій П'ятницький в коментарі УКРІНФОРМу.
 
«Я впевнений, що ці переговори не погіршать умови нашої торгівлі з жодною країною», - наголосив В. П'ятницький.
 
Урядовий уповноважений з євроінтеграції пояснив, що зміна 371 тарифної позиції більше спрямована на спрощення умов торгівлі. «Ми хочемо піти шляхом спрощення. Це не спосіб підвищення рівня митно-тарифного захисту, це спосіб через модифікацію йти до спрощення торгівлі, це покращання умов торгівлі», - додав він.
 
«Ми відкриті всьому світу, ми ведемо переговори про вільну торгівлю, ми відкриті для вільної торгівлі... Але з розумінням того, щоби нам торгувати, нам треба виробляти продукцію, створювати робочі місця, треба, щоб зростав добробут населення. Якщо загальний товарообіг становитиме не 130-150, а 500 мільярдів доларів, то, думаю, що Україна в цьому випадку буде набагато цікавішим партнером», - додав уповноважений з європейської інтеграції.
 
За його словами, з 371 позиції, запропонованої до змін, 147 - це промислові товари, 224 - сільськогосподарські товари. «По сільському господарству - це м'ясо: курятина, яловичина, свинина і субпродукти, а також продукція м'ясопереробки, окремі види овочів і фруктів. Тут немає ні цукру, ні зернових. Стосовно промисловості - це певні види техніки аграрного машинобудування, засоби наземного транспорту, окремі види хімічної продукції і меблі», - сказав В. П'ятницький. При цьому він навів приклад, що з 147 тарифних ліній на промислову продукцію нульове мито мають 75 позицій.
 
Відповідаючи на запитання щодо реакції інших країн на пропозиції України, В. П'ятницький зауважив, що «будь-яка країна, яка хоче зберегти своє становище на глобальних ринках, повинна захищати своє місце. Тому реакція інших держав на наміри України є природною».
 
За правилами СОТ, нагадав він, з 12 грудня для України починається відлік часу по проведенню переговорів зі зміни тарифних позицій, про що було раніше оголошено. «Як правило, якщо це невелика кількість тарифних ліній, то на це відводиться 60 днів для переговорів. Я не буду таким оптимістом, щоб казати, що за 60 днів ці переговори закінчимо... Але є вже країни, які абсолютно чітко зазначили свою зацікавленість, вони чітко визначили тарифні лінії. Як правило, їх небагато, з якими будемо вести переговори», - додав В. П'ятницький.
 
«Ми стали членами СОТ в 2008 році, і в цей же рік почалася світова економічна криза. Звичайно, це був певний виклик для світової економіки, і те, що було 10 років назад, воно фактично повинно переосмислюватися. І СОТ дає такі можливості, є певні статті, які дозволяють країнам реагувати на ті зміни, які відбуваються в світі», - констатував він, аргументуючи необхідність зміни 371 тарифної позиції.


Джерело -http://www.ukrinform.ua/ukr/news/ukraiina_initsiyuvala_zminu_tarifiv_dlya_sproshchennya_umov_torgivli_v_megah_sot___pyatnitskiy_1776973


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект