НОВИНИ

12.04.2005 | Путін нагадує експертам Горбачова
Джерело - ProEUROPA

Через п'ять років всі західні республіки колишнього СРСР увійдуть до НАТО й будуть рухатися в зону тяжіння Євросоюзу.


Таку думку в понеділок висловив на прес-конференції заступник директора Інституту Європи РАН Сергій Караванов, повідомляє РІА "Новості".


Представляючи журналістам "Ситуаційний аналіз "Відносини РФ й ЄС: сучасна ситуація й перспективи", підготовлений Інститутом стратегічних оцінок й аналізу й Інститутом Європи РАН, Караганов відзначив, що головною проблемою російської політики на європейському напрямку є відсутність у Росії стратегічного бачення в загальноєвропейському контексті.


"Крім того, політика у відношенні ЄС страждає ще й від слабості її бюрократичного забезпечення", - додав експерт.


За його словами, "через відсутність стратегічної мети, ми приречені на відступи, однобічні поступки, часто не тільки не вигідні, але й шкідливі".


"Наприклад, некомпетентність на переговорах по Калінінграду привела до повного програшу російської сторони - росіяни мають одержувати візи для переїзду з однієї частини країни до іншої", - сказав Караганов, відзначивши, що, крім того, різко подорожчав транзит.


На думку експерта, все це нагадує "політику пізнього Горбачова або раннього Єльцина - Козирєва". "Якщо Росія не змінить свою політику, то може стати ще більш незалежним центром, ніж могла б собі дозволити. Причому не центром сили, а центром слабості", - підкреслив політолог.


Караганов також повідомив, що зараз "для того, щоб прикрити концептуальний вакуум, який утворився у відносинах РФ й ЄС", обидві бюрократії придумали прикриття - підписання угод з так званих "чотирьох загальних просторів" - економічному, зовнішньої безпеки, внутрішній безпеки й культури.


Однак, відзначив він, більшість учасників ситуаційного аналізу не радить російській стороні йти на поспішне виведення формальних угод "про простори", особливо якщо мова в них піде не про стратегічні напрямки співробітництва, а про конкретні поступки.


На думку політолога, замість цього "необхідно зосередитися на підготовці великого договору "Росія - ЄС", що прийде на зміну Угоді про партнерство й співробітництво від 1994 року".


Головне, на думку фахівця, Росії необхідно визначитися, чи хочемо ми бути з Європою або ми хочемо залишитися одні зі зменшуваним населенням. "Якщо визначимося, то треба буде змушувати самовизначатись і ЄС у відношенні РФ", - зазначив він.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект