НОВИНИ

14.12.2012 | Великобританія і Німеччина дали "зелене світло" видобутку сланцевого газу
Джерело - Українська енергетика

За підсумками голосування у Бундестазі, уряд Ангели Меркель домігся продовження застосування технології гідравлічного розриву пласту в Німеччині, яка може посилити безпеку енергопостачань країни.
 


Голоси коаліції уряду Меркель переважила голоси Зелених та Лівих, які закликали до заборони гідророзриву. Нагадаємо, опозиція стверджувала, що технологія є шкідливою для довкілля.
 
 
 
Поправка до законодавства, ініційована Зеленими, отримала 309 голосів "проти" і лише 259 - "за".
 


Яу заявив депутат від провладного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Андреас Леммель, причин забороняти технологію, яка багато років використовується в Німеччині без інцидентів, немає.
 


"Нам потрібна ця технологія, і нам потрібен природний газ як ресурс, отриманий всередині країни", сказав він у парламенті. Депутат також зазначив, що уряд замовив дослідження щодо гідророзриву для подальшої оцінки даної технології і ухвалить регуляторні правила, якщо це буде необхідно.
 


Напередодні уряд Великобританії скасував заборону на видобуток сланцевого газу із застосуванням технології гідророзриву. Міністр країни з питань енергетики Ед Дейві заявив, що сланцевий газ є багатообіцяючим енергетичним ресурсом для Великобританії. Він може значно сприяти енергетичній безпеці та замістити імпорт, який збільшується через вичерпання запасів газу на шельфі Північного моря.
 


Проте, Дейві попередив, що перспективами не варто надмірно захоплюватися. "Ми все ще на дуже ранніх стадіях розробки сланцевого газу у Великобританії, яка, скоріше за все, розвиватиметься повільно", наголосив політик.
 


"Важливо, щоб розробка сланцевого газу не відбувалася ціною інтересів місцевих громад чи навколишнього середовища. Гідророзрив повинен бути безпечним, і громадськість має бути впевненою у його безпечності", додав Дейві.
 


За його словами, вплив на водні ресурси та якість повітря вже контролюються чинними "суворими" правилами Великобританії щодо видобутку нафти і газу.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект