НОВИНИ

15.04.2005 | Комісія ООН засудила недотримання прав людини в Білорусі
Джерело - ProEUROPA

Країни-члени Комісії ООН з прав людини прийняли в четвер резолюцію, що засуджує "недотримання прав людини в Білорусі".
 
Повідомляється, що за проект резолюції, запропонований США і Євросоюзом, проголосували 23 з 53 країн-членів Комісії, проти - 16 країн при 17 що утрималися.
 
У резолюції висловлюється глибоке занепокоєння тим, що "старші посадовці уряду Білорусі були причетні до насильницького зникнення і/чи страти без належного судового розгляду трьох політичних супротивників нинішньої влади в 1999 році і одного журналіста в 2000 році".
 
Резолюція "наполегливо закликає" уряд Білорусі звільнити цих посадовців або усунути їх від виконання службових обов?язків, а також провести незалежне і повне розслідування подібних справ.
 
Комісія ООН також занепокоєна процесом організації і проведення виборів у Білорусі, довільними арештами і затриманнями, переслідуванням і закриттям неурядових організацій, незалежних ЗМІ, опозиційних політичних партій.
 
Постійний представник Білорусі при женевському відділенні ООН Сергій Алейник назвав резолюцію "черговою спробою сформувати у міжнародного співтовариства спотворене уявлення про ситуацію в нашій країні, щоб виправдати бажання її співавторів втручатися у внутрішні справи суверенної держави".
 
С.Алейник також сказав, що він "збентежений і розчарований голосуванням України". "Сусіди, котрі поважають один одного, так не роблять. Ми переконані, що дружні відносини між нашими народами зуміють в майбутньому запанувати над відвертою політичною кон?юнктурою, продемонстрованою делегацією України в Женеві", - підкреслив С.Алейник.



 Як повідомлялось, у спільній заяві В.Ющенка і Дж.Буша "Порядок денний нового століття для українсько-американського стратегічного партнерства", прийнятій 5 квітня ц.р. у Вашингтоні, зокрема, наголошується: “Ми також зобов'язуємося співробітничати щодо підтримки реформ, демократії, терпимості і пошани до всієї спільноти, а також мирного розв'язання конфліктів у Грузії і Молдові і підтримувати просування свободи в таких країнах, як Білорусь і Куба”.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект