НОВИНИ

14.06.2004 | Європейці голосують проти своїх урядів
Джерело - BBC/Ukrainian

Виборці Європи висловили опозицію до своїх урядових партій на виборах до Європейського парламенту, що позначилися низькою активністю електорату.


 
Підтримку здобули політичні угрупування, що скептично налаштовані до глибшої євроінтеґрації, але оглядач Бі-Бі-Сі з європейських питань каже, що їхні виборчі досягнення не такі великі, як очікували.


Однак у Британії суттєво зміцнила свої позиції Партія незалежності Сполученого Королівстсва (UKIP), яка закликає до виходу країни з Євросоюзу. Її представництво у Європарламенті зросте в чотири рази. Стрімко впала підтримка урядової британської партії лейбористів.


У Німеччині урядова партія здобула найгірші результати на виборах з часу Другої світової війни. Соціал-демократи канцлера Шредера набрали лише 22% голосів. Опозиційний блок Християнсько-демократичний союз і Християнсько-соціальний союз набрав понад 46% голосів.


Голова групи ХДС-ХСС у Європарламенті Гартмут Нассауер:"Це дуже важливий сигнал для політичного становища в Німеччині. Соціал-демократи здобули трохи більше 21%. Для них, урядової партії, цей результат є шоком. Це сигнал про потребу політичних змін у Німеччині. Це свідчення того, що люди хочуть змін."


Загалом у виборах до Європарламенту взяли участь 150 мільйонів людей. Президент колишнього складу Європарламенту Пет Кокс назвав ці вибори найбільшим проявом народної демократії в історії континенту.


Але активність електорату була рекордно низькою і склала трохи більше 44%. Цей показник став великим розчаруванням для європейських лідерів.


У 10 нових державах ЄС активність виборців була ще нижча і склала менше 30%.


Пет Кокс так прокоментував причини низької активності виборців: "Уряди та опозиційні партії європейських країн менше року тому успішно мобілізували переважну більшість свого населення для участі у референдумах, щоб проголосувати "так" за розширену Європу. А в цьому випадку подібних зусиль і приблизно не було. Гадаю, громадська думка була налаштована наступним чином: ми ж голосували торік, то чого ви знову просите нас голосувати?"


Подібні, але менш драматичні результати європейських виборів у Франції та Італії. Ця тенденція однак не поширилася на нещодавно обрані уряди Іспанії і Греції.


Загалом контроль у новому складі Європейського парламенту збереже за собою блок право-центристських партій.
 
 





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект