НОВИНИ

22.04.2005 | Україна надішле миротворців на Голанські висоти
Джерело - Українська служба ВВС

Український парламент підтримав скерування миротворчого контингенту на Голанські висоти.



Рішення президента щодо скерування українських миротворців для участі в Силах ООН із спостереження за роз'єднанням ізраїльських і сирійських військ підтримало майже 290 депутатів.


Разом із тим опозиція скритикувала направлення миротворців до спірної території через, як вона вважає, небезпечність тієї місії.


Український батальйон матеріально-технічного забезпечення, який має відправитися на Голани, уже, так би мовити, фактично „сидить на валізах” – він сформований в складі Південно-оперативного командування Збройних сил України й лише чекає на остаточні консультації по скеруванню на висоти.


По тому, як у четвер Верховна Рада більшістю голосів схвалила рішення президента, базоване на відповідному запрошенні Організації Об'єднаних Націй, було поставлено крапку в усіх юридичних процедурах по Голанських висотах.


Двісті українських миротворців замінять канадський військовий підрозділ, який спостерігав за роз'єднанням сирійської та ізраїльської армій.


Як заявив під час виступу в парламенті Міністр оборони України Анатолій Гриценко, українські вояки виконуватимуть лише тилове забезпечення, а не братимуть участі в бойових діях.


Ще напередодні голосування в парламенті по Голанам оглядачі прогнозували легке проходження цього рішення, аргументуючи це головно двома тезами: беручи участь в миротворчій місії Україна підвищить свій міжнародний авторитет, який її зокрема необхідний з огляду на амбіції щодо встпу до НАТО, і, мовляв, зможе заробити певні кошти, оскільки ООН щедро компенсує всі витрати національному бюджетові.


Разом із тим, соціал-демократи об'єднані та представники Партії Регіонів уперше за історію ухвалення рішень по миротворчим місіям не підтримали український десант на Голани, що оглядачі назвали покажчиком укріплення опозиційної ідеології всередині тих політичних структур.


Представник СДПУ(о) Ігор Шурма пояснив неголосування фракції сумнівами щодо того, що українці й справді не братимуть участі в бойових діях.


Тим часом, згідно з резолюцією Ради безпеки ООН від 1974 року, миротворчі контингенти на Голанах виконують матеріально-технічне забезпечення, перевозку персоналу та вантажів сил ООН, подекуди навіть ремонт військової техніки та медичне обслуговування.


Поряд із українцями миротворчу місію на спірній сирійсько-ізраїльській території виконуватиме Польща, Словаччина, Австрія та Японія.


Оглядачі кажуть, що ООН змінила стратегію залучення країн-членів до миротворчих місій, намагаючись більше залучати країни Східної Європи, які нещодавно набули членства в НАТО, або такі, які мають певні амбіції щодо євроатлантичних структур, до яких належить і Україна.



   



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект