НОВИНИ

26.04.2005 | Україна не готова до швидкого вступу до НАТО — польські експерти
Джерело - ProEUROPA

Україна не готова до швидкої інтеграції з Північноатлантичним альянсом, оскільки не відповідає більшості стандартів НАТО та українці переважно негативно сприймають можливість вступу до об’єднання. Таку думку висловили ПроЄвропі польські експерти, коментуючи перспективи атлантичної інтеграції України.
 
— На сьогодні не найкращий момент для формування далекосяжних очікувань членства,-  відзначив директор з міжнародних питань центру Баторего Якуб Боратинський.
 
Він підкреслив, що більшість українців сьогодні негативно сприймають вступ країни до НАТО, а зміна ставлення потребує тривалої дискусії. — Пришвидшення не є найкращим способом, — сказав аналітик.
 
Крім цього, за його словами, поспіх додатково ускладнить українсько-російські стосунки. — Нині є так багато напружених моментів у співпраці з Росією, що не варто давати додатковий аргумент для розігрування наступних конфліктів, — сказав він.
 
Інший експерт центру Гжегож Громадський додав, що українські власті, попри різноманітні заяви, теж остаточно не вирішили, як швидко варто інтегруватись з НАТО, в тому числі, через переважно негативне ставлення до об’єднання українців.
 
Міжнародний оглядач провідного польського тижневика Wprost Єжи Марек Новаковський висловив думку, що НАТО не пришвидшує інтеграцію Україну через те, що державі потрібно ще провести дуже багато реформ, аби відповідати стандартам об’єднання.
 
— Якби нині оголосили прийняття України до НАТО, українська армія не знайшла б себе в ньому. Це була б мілітарна фікція, — сказав аналітик.
 
Експерти теж назвали реальним завершенням реформ для приєднання до плану-дій з питань членства України в НАТО до 2008 року, не виключивши, що уряду вдасться приєднатись до цього плану навіть на початку наступного року. — Більшою  мірою  це залежатиме від України, чи зможе вона виконати взяті на себе зовоб’язання, - сказав Громадський.
 
За даними опитувань в лютому ц.р, майже 48% українців проти вступу держави в НАТО.
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2216. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект