НОВИНИ

29.04.2005 | Україна та ЄС обговорюють, що робити з чорнобильським саркофагом
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Український уряд та Європейське співтовариство з атомної енергії підписали сьогодні угоду про співробітництво у використанні ядерної енергії. На переговорах йшлося і про те, якою може бути фінансова допомога для об’єкту "Укриття". А народний депутат Олександр Гудима каже радіо "Свобода," що цього року значних коштів для саркофагу не буде.


Тему Чорнобильської АЕС порушили в плані “вирішення питань радіаційної безпеки”. Саме таким чином міністр енергетики України Іван Плачков прокоментував радіо “Свобода” один із підсумків сьогоднішніх переговорів українських урядовців із комісаром Єврокомісії з енергетики Андрісом Пібальгсом. Йшлося і про те, чи збільшувати допомогу Заходу для робіт на об’єкті "Укриття". Іван Плачков:
“Розглянули і питання, пов’язані із запланованою конференцією донорів щодо збільшення обсягів допомоги об’єкту "Укриття". А взагалі слід сказати, що треба розробити систему взаємної відповідальності щодо виконання цих контрактів усіма сторонами. Передусім - пов’язаній з технічною якістю”.


Зі свого боку, член парламентського комітету з питань ПЕК і ядерної безпеки Олександр Гудима зазначив, що після помаранчевої революції Захід побачив - тепер можна справді сподіватися на цільове і якісне витрачання коштів на проблеми Чорнобильської АЕС. Допомога з боку європейських структур буде. Інша справа, що саме цього року значних коштів для об’єкту "Укриття” навряд чи варто очікувати. Олександр Гудима:


“Україна може реально сподіватися на таку допомогу десь усередині наступного року. Після виборів, коли буде підтверджена стабільність, демократія в Україні. Цього року сподіватися, що будуть виділені значні кошти на об’єкт "Укриття” трошки зарано, як на мене.”


Олександр Гудима взагалі вважає вирішення проблеми об’єкту “Укриття” однією з головних умов євроінтеграції України:


“Звичайно, не може йти і мови про вступ України в Євросоюз із тим станом ядерної, радіаційної безпеки, який є сьогодні на наших енергоблоках. І зокрема – зі станом Чорнобильської атомної електростанції зі старим “саркофагом”. Але якщо говорити, що час будівництва нового “саркофагу”, напевно, не здійснять швидше, ніж за два роки, що Україна може стати членом ЄС протягом десяти найближчих років, то європейська і світова спільнота змушена буде реально допомогти Україні”.


Президент Віктор Ющенко доручив у середу уряду протягом місяця визначитися з остаточним варіантом проекту перетворення об'єкту "Укриття" в безпечну систему.
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект