НОВИНИ

20.06.2013 | Сенатор: США не скорочуватимуть ядерний арсенал в односторонньому порядку
Джерело - УНІАН



Про це заявив впливовий американський сенатор Боб Коркер, посилаючись на інформацію, отриману від керівництва адміністрації країни. Коркер представляє штат Теннессі і є другою за значущістю особою в комітеті з іноземних справ верхньої палати Конгресу, який перебуває під контролем демократів.

Як повідомив раніше в Берліні президент Барак Обама, США прийшли до висновку про те, що зможуть ефективно забезпечувати свою безпеку і при подальшому скороченні оперативно розгорнутих стратегічних ядерних озброєнь - на ще третину від рівня, передбаченого новим ДСНО. У зв'язку з цим Вашингтон запропонував Москві розглянути можливість зробити аналогічні скорочення. Крім того, "ми будемо працювати з союзниками по НАТО, домагаючись значного скорочення американської та російської тактичної (ядерної) зброї в Європі", - зазначив господар Білого дому.

Коркер інформував, що йому у вівторок телефонував з даного приводу держсекретар США Джон Керрі. Він, за словами сенатора, довів до його відома, що будь-які подальші урізання чисельності американського ядерного арсеналу адміністрація планує робити синхронно з Росією. "Адміністрація запевнила мене в тому, що ніякі подальші скорочення не будуть відбуватися поза переговорів з вироблення нового договору (з Росією) і без згоди сенату", - підкреслив законодавець.

У США ратифікацію міжнародних договорів здійснює верхня палата Конгресу. Точніше, робить це, відповідно до тонкощів американського законодавства, президент країни з санкції сенату.

Згідно з довідковими документами Білого дому, Обама затвердив міжвідомчі висновки, які дозволяють йти на "скорочення до однієї третини розгорнутих стратегічних ядерних озброєнь від рівня, встановленого новим ДСНО".

Російсько-американський Договір про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (новий ДСНО) був підписаний 8 квітня 2010 року в Празі. Набув чинності 5 лютого 2011 року. Договір передбачає, що кожна зі сторін скорочує свої СНО таким чином, щоб через сім років після набуття ним чинності і надалі їх сумарні кількості не перевищували: 700 одиниць - для розгорнутих МБР, ТБ і БРПЛ; 1550 одиниць - для боєзарядів на них; 800 одиниць - для розгорнутих і нерозгорнутих пускових установок МБР, БРПЛ і ТБ. Договір зобов'язує Росію і США обмінюватися інформацією про кількість боєголовок і носіїв два рази на рік.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5330. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект