НОВИНИ

05.05.2005 | Франція з Німеччиною не допоможуть РФ не пустити Україну в НАТО - екс-міністр оборони Польщі
Джерело - ProEUROPA

Російська Федерація не зможе заблокувати вступ України до НАТО навіть за підтримки Франції та Німеччини, якщо українці продемонструють прагнення інтегруватися з альянсом та зуміють впровадити усі необхідні реформи. Таку думку висловив ПроЄвропі колишній міністр оборони Польщі Броніслав Коморовський.
 
За його словами, Росія пробувала використати цю тактику, аби не допустити членства в НАТО Польщі, але в неї нічого не вийшло.
 
"Як на мене, вже минула та епоха, коли Росія могла впливати на розширення НАТО через окремі країни-члени об´єднання", - сказав він.
 
Колишній міністр зауважив, що ще невідомо, як довго триватиме тісна співпрація Росії з Францією та Німеччиною. За його словами, німці незабаром обиратимуть нову владу, і у випадку приходу до неї християнських демократів, шанси України інтегруватися з НАТО тільки зростуть, оскільки вони повністю підтримують концепцію Східної політики Польщі.
 
Комаровський зауважив, що також виявилися неефективними бурхливі протести російських властей, котрій заявляли, що ніколи не допустять членства в НАТО країн Східної Європи та Прибалтики.
 
Це, на думку експерта, полегшить інтеграцію України з НАТО. "На щастя, росіяни роблять висновки зі своїх помилок і тепер вони набагато "чемніші" й погодилися на розширення альянсу. Це важливо для України, і дорога до НАТО та ЄС буде набагато легша, оскільки росіяни не будуть дозволяти собі відвертих контракцій. Росія може ускладнювати шлях України до НАТО, але навряд чи буде заявляти, що ніколи не допустить членства України в НАТО", - сказав він.
 
"Росія не пробуватиме більше такої схеми, бо нарветься на чергову поразку",- додав він.
 
Експерт також зауважив, що перебування Чорноморського флоту на території України не зашкодить інтеграції з НАТО. На його думку, українцям більше можуть шкодити прикордонні конфлікти: чи то з Росією, Румунією стосовно острова Зміїний чи у справі Придністров´я.
 
"Власне це може стати доказом для деяких держав НАТО, що українців не варто приймати, оскільки доведеться взяти на себе вирішення цих всіх проблем", - сказав він.
 
Комаровський сказав, що українці для інтеграції з НАТО насамперед повинні впровадити стандарти НАТО в українську армію. "Головне, що українці повинні реформувати свою армію так, аби НАТО бачило її елементом мозаїки, котра пасує до усієї натовської картини", - відзначив він.
 
Експерт висловив думку, що позитивно на темпи інтеграції впливає участь України в міжнародних миротворчих операціях. "Участь України в операціях на Балканах та в Іраку переконує, що держава хоче не тільки отримати гарантію безпеки, але сама здатна вирішувати питання безпеки в інших частинах світу", - сказав він.
 
Він також підкреслив, що українці повинні самі продемонструвати, що хочуть бути в НАТО, відзначивши, що Польщі це дуже помогло.
 
"На представників НАТО справляло величезне враження велике бажання та активні зусилля й співпраця усіх політичних сил країни задля інтеграції країни з альянсом", - сказав він.
 
"Треба пробудити віру та продемонструвати бажання. Це справить враження і в випадку України", - сказав Комаровський.
 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект