НОВИНИ

03.07.2013 | У Португалії розгорається політична криза: Ще два міністри мають намір піти у відставку
Джерело - РБК - Україна



У Португалії розгорається політична криза: після того, як 1 липня 2013 р. подав у відставку міністр фінансів Португалії Вітор Гашпар, який, мабуть, втратив віру в ефективність непопулярної програми суворої економії, що була раніше узгоджена з єврозоною і Міжнародним валютним фондом, а 2 липня його прикладу послідував міністр закордонних справ Пауло Порташ, у відставку можуть подати міністр сільського господарства Ассунсао Крістас і міністр соціальної політики Педро Мота Соарес. Про це повідомляє португальська преса, відзначаючи, що подати прохання про відставку обидва міністри можуть вже сьогодні, передає німецький новинний канал N-TV.

Відставка міністрів фінансів і міністра закордонних справ призвела до загрози розпаду місцевої правлячої коаліції, спровокувавши падіння вартості португальських активів на ринках. Так, прибутковість 10-літніх держоблігацій Португалії на вторинному ринку підскочила більш ніж на 150 базисних пунктів і перевищила 8%.

Прем'єр-міністр Португалії Педро Пасуш Коелью  2 липня заявив, що не прийме відставку Порташа. Сам він також йти у відставку не збирається.

Нагадаємо, наприкінці червня в Португалії було оголошено загальний мирний страйк на знак протесту проти політики суворої економії правоцентристського уряду країни. Громадський транспорт - метро, автобуси, залізниці - здебільшого призупинили свою роботу.

Профспілки особливо незадоволені рядом нових заходів суворої економії, оголошених в минулому місяці, серед яких - скорочення 30 тис. робочих місць в держсекторі. На тлі сильного економічного спаду рівень безробіття в Португалії досягає рекордного рівня в 18%.

Нагадаємо, що Португалія вдалася до радикальних економічних заходів, намагаючись розблокувати кошти пакета допомоги в 102 млрд доларів, виділених МВФ і ЄС у травні 2011 року.

У бюджеті на 2013 рік, підготовленому міністерством фінансів Португалії, прописані жорсткі заходи економії в історії країни - різке скорочення державних витрат і масові звільнення серед працівників держсектора.

Португалія, яка отримує міжнародну допомогу вже два роки, сподівалася виторгувати час і пролонгувати повернення кредиту. Уряд і Єврокомісія запевняють, що не все втрачено - уряд Португалії обіцяє знайти інші джерела скорочення дефіциту.

Зазначимо, що Єврокомісія очікує скорочення ВВП Португалії на 2,3% в цьому році і зростання на 0,6% в 2014 р. При цьому безробіття, швидше за все, продовжить рости і складе 18,5% у наступному році.

За інформацією Financial Times, Португалії, можливо, буде важко уникнути другого пакету міжнародної фінансової допомоги, навіть якщо вона, поряд з Ірландією, отримає більше часу на погашення існуючих кредитів.

Зараз кредитний рейтинг Португалії від S&P знаходиться на рівні "ВВ", Fitch оцінює кредитоспроможність країни на рівні "ВВ+", Moody's - "Ва3". Всі ці рейтинги нижче інвестиційного рівня, а отже, говорити про повне відновлення доступу Португалії до боргового ринку поки що рано.

При цьому в 2015-2016 рр. країні може знадобитися набагато більше фінансів, ніж у докризові часи, хоча продовження термінів погашення кредитів допоможе зробити більш гладким і повноцінним повернення на ринки.

Проте, навіть за умови продовження строку погашення кредитів, країні необхідно буде залучити 14,1 млрд євро в наступному році і 15 млрд євро в 2015 р., в той час як до кризи вона зазвичай залучала 10-12 млрд євро в рік.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4062. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект