НОВИНИ

15.07.2013 | Мита на імпорт авто: реакція іноземних партнерів змусила Україну заговорити про компенсації
Джерело - Korespondent



Загроза санкцій у відповідь на введення захисних заходів на імпорт автомобілів змусила українську владу почати шукати компроміс із закордонними торговельними партнерами. В уряді заявили, що Україна пропонує Росії та іншим постраждалим країнам обговорити питання компенсацій, пише Коммерсантъ-Украина в статті Угроза не прошла стороной.

Видання констатує, що Україна вперше повідомила про можливість проведення переговорів про компенсації з країнами, постраждалими від введення додаткового збору з імпортних автомобілів.

"У зв'язку з наміром Росії призупинити низку поступок делегацією України було акцентовано на прагненні знайти взаємну домовленість з Росією та іншими зацікавленими країнами-членами СОТ, яка передбачатиме компенсацію з найменш негативним впливом на міжнародну торгівлю", - йдеться в повідомленні МЕРТ.

При цьому не уточнюється, чи йдеться про грошову компенсацію або про зміну експортно-імпортних мит. Отримати додаткові коментарі Мінекономрозвитку вчора не вдалося.

Газета пише, що йдеться про негативну реакцію США, Японії, ЄС та інших країн на введення Україною в квітні трирічного спеціального мита на імпорт легкових автомобілів з об'ємом двигуна 1-1,5 л (6,46%) і 1,5-2 , 2 л (12,95%) при базовій ставці мита в 10%.

У ході засідання ради представник Японії звинуватив Україну в порушенні правил СОТ, Туреччина ще в червні попередила, що з 12 липня може ввести додаткове мито на імпорт українських волоських горіхів до Туреччини, а минулого тижня РФ заявила про намір ввести відповідні додаткові мита на імпорт з України шоколадних виробів, цукру, термостійкого скла і вугілля.

Зазначимо, що правила СОТ передбачають право на введення захисних мит у разі різкого зростання імпорту - без сплати компенсацій.

"Таким правом скористалася Україна, більше того, це рішення було підтверджено Окружним адміністративним судом Києва. У такій ситуації імпортери можуть або чекати рік і добиватися перегляду, або оскаржувати правомірність цього рішення в СОТ, що займе щонайменше рік. Саме тому заява української влади про готовність виплачувати компенсації виглядає як мінімум дивною", - зазначає радник юридичного бюро Єгоров, Пугинський, Афанасьєв і партнери Гліб Бялий.

Нагадаємо, що досі єдиною заявою влади про готовність до компромісу було висловлювання прем'єр-міністра Миколи Азарова про можливість дострокового скасування мита після стабілізації автовиробництва.

Партнер юрфірми AstapovLawyers Олег Мальський вважає, що виплата компенсацій України в обмін на підвищення мит, яке українська влада вважає законним, виглядає дуже дивною.

До такого кроку Кабмін примусили заходи у відповідь з боку Туреччини (на $6,2 млн) і Росії (на $36,2 млн), впевнений генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко. Максимальний об'єм санкцій КоммерсантЪ-Украина раніше оцінював у $250 млн.

Джерело - http://ua.korrespondent.net/business/auto/1581087-mita-na-import-avto-reakciya-inozemnih-partneriv-zmusila-ukrayinu-zagovoriti-pro-kompensaciyi






| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3902. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект