НОВИНИ

15.07.2013 | Зростання економіки Китаю знову сповільнилось
Джерело - Korespondent



Темпи економічного зростання Китаю сповільнюються другий квартал поспіль, свідчать дані з квітня по червень.

Якщо в січні-березні 2013 року ВВП Китаю, економіка якого є другою за обсягом у світі, зріс на 7,7% порівняно з тим самим періодом минулого року, то в другому кварталі приріст склав 7,5%.

Втім, ці цифри не стали несподіванкою для аналітиків.

Китай пережив кілька десятиліть стрімкого економічного зростання, але тепер, на думку експертів, влада країни готова змиритися з повільнішими темпами.

Статистичні дані показують, що на сповільнення зростання вплинуло скорочення зовнішньоторговельного обороту й дії китайської влади, спрямовані на скорочення обсягів кредитування.

"Зростання валового внутрішнього продукту Китаю залишається нижчим за 8% протягом п'яти кварталів поспіль. Це явна ознака біди", - вважає економіст Жень Сяньфан з компанії IHS Global Insight.

"Досить різке сповільнення і нещодавні потрясіння на фінансових ринках вказують на те, що ризики накопичуються як у фінансовому, так і в реальному секторі", - відзначає вона.

Довгострокова мета

Уряд КНР поставив за мету утримати економічне зростання 2013 року на рівні 7,5%. Це - найнижчий показник за понад 20 років.

Китай був основним рушієм зростання світової економи і багато країн, зокрема гірничовидобувна індустрія Австралії виграли завдяки попиту з боку китайських виробників.

Однак аналітики не певні, що економічного зростання навіть у 7,5% можна досягти без стимуляції з боку держави.

"Ми побачимо окремі точкові заходи з метою стимулювання зростання, - прогнозує економіст Credit Agricole CIB Даріуш Ковальчик - Щось їм доведеться зробити. Інакше вони не дотягнуть до планового показника. А цього вони дозволити собі не можуть, тому що зараз у них перший рік при владі ".

Представниця китайського Державного статистичного управління заявила, що "основні показники - у межах планового діапазону, але ситуація залишається складною".

Китайські лідери не раз говорили, що довгострокова мета полягає в тому, щоб уникнути надмірної залежності від експорту й підняти внутрішнє споживання.

"Деякі заходи, зокрема кампанія з обмеження ринку нерухомості, нові правила, спрямовані на боротьбу з розтратою держкоштів... неминуче позначаться на економічному зростанні у короткостроковій перспективі, але у довгостроковій перспективі вони матимуть користь для нашої економіки", - заявив на прес-конференції представник статистичного управління Шен Лайюнь.

2012 року китайська економіка зросла на 7,8%, і це був найнижчий показник за 13 років.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект