НОВИНИ

24.07.2013 | Після кіпрського шоку українські компанії почали активно освоювати латиноамериканські та африканські офшори
Джерело - Korespondent



На ринку офшорних юрисдикцій, після ситуації на Кіпрі відбувається значний перерозподіл потоків, говориться у квартальному економічному прогнозі Ukrainian Economic Trends Forecast на III квартал 2013 року, підготовленому аналітичною групою Da Vinci AG.

Як пояснили Корреспондент.biz аналітики, українські компанії активно освоюють латиноамериканський і африканський напрямки. Зокрема, експорт до Панами зріс на 277,4%, на Сейшелові острови - на 1902%, в Маршаллові острови - на 3177,8%, в БВО - на 28,9%.

Аналітики також звертають увагу на зростання українського експорту в країни з більш лояльним фіскальним законодавством, які часто використовуються українським бізнесом для відповідних схем, а саме Нідерланди (+66,2%) і Швейцарію (+20,6%).

"Найбільшою популярністю серед подібних офшорів користується Беліз. Експорт товарів в цю країну зріс на 132377,9%. Його обсяг вже перевищив експорт України в такі європейські країни як Німеччина, Великобританія, Іспанія", - наголошується в документі.

Аналітики вважають, що уряд поки не має суттєвої можливості вплинути на ситуацію, але, незважаючи на домовленості про обмін інформацією з податкових питань і заплановане підписання аналогічних угод, експорт, який можна віднести до фіктивного, продовжує зростати.

"Нова система контролю трансфертного ціноутворення зможе дати можливість контролювати найбільш одіозні угоди і таким чином збільшити надходження до бюджету. Але говорити про ефективність нової системи можна буде тільки після встановлення єдиних правил гри для всіх суб'єктів ЗЕД, а також від судової практики", - наголошується в прогнозі.

Як повідомлялося, українські депутати з другої спроби змогли схвалити нову конвенцію України з Кіпром про уникнення подвійного оподаткування. Тепер замість нульових ставок острівні компанії, які отримували роялті та дивіденди в Україні, будуть виплачувати від 5% до 15%. Юристи вказують, що новий договір не змусить бізнес вивести активи з Кіпру.

Раніше Forbes.ua підрахував, що українські вкладники двох найбільших банках Кіпру, Laiki і Вank of Cyprus, через кризу втратили 1 млрд і 700 млн євро відповідно. Нагадаємо, що журнал Корреспондент оцінив загальні втрати українських бізнесменів більш стримано. За його даними, вітчизняні вкладники розмістили на острові близько $2 млрд коштів, від 40% до 60% яких тепер недоступні на невизначений термін.

Джерело - http://ua.korrespondent.net/business/taxes/1584307-pislya-kiprskogo-shoku-ukrayinski-kompaniyi-pochali-aktivno-osvoyuvati-latinoamerikanski-ta-afrikanski





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6388. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект