НОВИНИ

02.08.2013 | Сноуден отримав притулок у Росії на рік
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"



Американський викривач Едвард Сноуден отримав у Росії тимчасовий політичний притулок, що й дозволило йому полишити транзитну зону московського аеропорту "Шереметьєво", повідомляють інформаційні агентства. Мас-медіа посилаються на адвоката Анатолія Кучерена, за словами якого, Сноуден дістав право залишатись у Росії впродовж одного року. Як повідомляє інформаційне агентство dpa, інтернет-платформа Wikileaks підтвердила, що Сноуден разом із співробітницею Wikileaks Сарою Харрісон, яка надавала йому підтримку, полишили московське летовище.

 

Колишній співробітник американських спецслужб, 30-річний Едвард Сноуден на початку червня розповів про глобальну програму стеження за спілкуванням в інтернеті та телекомунікаційних мережах, якою користується Агентство національної безпеки США. Ця інформація викликала бурхливу дискусію в світі.

Сноуден спочатку переховувся в Гонконзі, а потім вилетів до Росії. Полишити транзитну зону московського аеропорту "Шереметьєво" він тоді, однак, не міг, оскільки Сполучені Штати, які поки що безуспішно домагаються його видачі, анулювали його папери. Після цього Снодуен звернувся до низки країн, в тому числі й до Росії, з проханням надати йому політичний притулок.

Як повідомляє інформаційне агентство AFP, батько Сноудена порадив сину залишатись у Росії. Агентство цитує слова з інтерв'ю Лона Сноудена, яке той у середу, 31 липня, дав російському телеканалу "Россия 24": "На його місці я б лишився в Росії".

Кремль: "незначний характер" справи Сноудена

У Кремлі сподіваються, що надання тимчасового політичного притулку Сноудену не матиме негативного впливу на американсько-російські відносини. "Ця ситуація носить достатньо незначний характер, щоб вплинути на політичні відносини", - цитує інформаційне агентство "Інтерфакс" помічника президента Росії Юрія Ушакова.

Тим часом стало відомо, що уповноважений уряду Німеччини з питань захисту особистих даних закликав Берлін надати Сноудену притулок у ФРН. У розмові з газетою Kölner Stadt-Anzeiger він зауважив, що таким чином можна було б точнішу інформацію про операції з прослуховування телекомунікаційних мереж, до яких вдаються спецслужби. Німецький уряд досі відмовляється надати Сноудену політичний притулок або прийняти його з гуманітарних причин.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект