НОВИНИ

13.08.2013 | Абсурдний старт морської вітроелектростанції
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"



У Німеччині добудували першу комерційну морську вітроелектростанцію "Rifgatt", що розташована на Північному морі поблизу острова Боркум. У суботу, 10 серпня, у Нижній Саксонії відбулося урочисте відкриття. Як повідомляє afp, до святкувань долучився і прем'єр-міністр Нижньої Саксонії Штефан Вайль, який, вітаючи усіх з завершенням будівництіва, назвав нову електростанцію спробою втілити технології майбутнього. Для Німеччини, яка протягом наступного десятиліття планує відмовитися від ядерної енергетики, розбудова морських віктропарків має стратегічне значення.

Утім, запуск першої комерціної "офшорної" вітроелектростанції засвідчив, наскільки важко реалізувати стратегію розвитку морських вітропарків. Головна проблема на нинішньому етапі - проведення підводних ліній електропередач. Зокрема, через неспоєчасне підключення до мережі поки не зможе працювати і станція "Rifgatt". Вона вироблятиме "екологічну" електроерергію  не раніше, ніж за півроку. Тим часом доведеться спалювати дизельне паливо, щоб вітряки не пошкодила корозія. За інформацією dpa, потрібно спалювати близько 22 тисяч літрів пального щомісяця.

Дизельні генератори на порятунок

 

Електростанцію "Riffgat" збудували у рекордно стислий термін – усього за 14 місяців. Вона складається з 30 вітряків 150 метрів заввишки та потужністю 108 мегаватт. За даними енергопостачальника EWE, цього вистачить для забезпечення "зеленою" електроенергією 120 000 домогосподарств. Попри те, що вітряки першої комерційної вітроелектростанції повністю готові до експлуатації, запустити їх вдасться лише в лютому 2014 року.

Поки що станція не під'єдана до електромережі. Кабель, через який має передаватися електроенергія, голладська компанія Tennet не змогла прокласти вчасно "через технічні складнощі". У компанії пояснили, що кабель не вдалося провести через значну кількість амуніції часів другої світової війни на морському дні. За словами речниці Ульріке Герхенс ще в 2008 році було відомо лише про поодинокі проблемні місця. "Лише після початку робіт у 2012 році вдалося виявити більш ніж 1400 місць з боєприпасами на дні. Серед них міни, ящики з боєприпасами, гранати. У цілому поки вдалося дістати 28 тонн", - передає її слова dpa.

Прем'єр-міністр Нижньої Саксонії Штефан Вайль уникає прямих звинувачень у бік голландського партнера. Але, як пише AFP, він все ж зазначив, що вже протягом "кількох останніх років" було відомо про зброю на морському дні. Крім того політик переконаний, що держава могла би під'єднати електростанцію до електромережі й власним коштом.

Повільна розбудова морських вітроелектростанцій

Окрім старої амуніції на дні під час побудови морських вітроелектростанцій доводиться стикатися з фінансовими та технічними труднощами. Іншими перепонами на шляху до переходу на "екологічні" енергоджерела є ще й високі витрати на експлуатацію та несприятливі погодні умови. До 2020 року не вдасться збудувати й половини морських електростанцій, запланованих урядом Німеччини. Про це йдеться в одному із проміжних звітів проекту. Це ставить під загрозу заплановану на 2022 рік відмову від атомної енергії, застерігають експерти.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект