НОВИНИ

13.09.2013 | Вибори в Німеччині: що зміниться на "українському напрямку"?
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"



Зростання цін на електроенергію, нерівність в оплаті праці, криза у Сирії та навіть всиновлення дітей одностатевими парами - у розпал передвиборчої кампанії до Бундестагу, яких тільки тем не порушували кандидати у розмовах з виборцями. Про Україну ж публічно не було сказано, здається, ні слова. Та це не означає, що про відносини з Києвом у Німеччині на час виборів забули. Принаймні не у владних коридорах. "Ще ніколи про Україну так багато не говорили в Москві та в європейських столицях", - писала днями впливова Süddeutsche Zeіtung.

Провідний експерт берлінського філіалу Фонду Маршалла Йорг Форбріг проаналізував програмні документи та попередні заяви представників партій, що йдуть на вибори до Бундестагу. Він переконаний: генеральна лінія зовнішньої політики в усіх партій вельми тотожна: представники усіх головних політичних сил Німеччини послідовно висловлюються на підтримку реформ та демократії в Україні. Різниця ж у нюансах. "Зовнішньополітична програма, в тому числі й те, що стосується взаємовідносин із країнами Східної Європи, набагато детальніше прописана в документах християнських демократів. Принаймні, це стає помітним, якщо порівнювати їх з документами СДПН", - зауважив Форбріг у розмові з DW.


Аналітик пояснює це просто: політична сила, яка перебуває при владі мусить гнучко реагувати на актуальні виклики і знаходити відповіді на складні політичні питання. "Водночас опозиції не обов'язково цього робити в таких же масштабах. Надто коли опитування пророчать їм подальше перебування у лавах опозиції", - пояснює Форбріг.

Експерт берлінського фонду "Наука і політика" Сюзан Стюарт, у свою чергу, вказує на те, що на практиці принципи східноєвропейської політики екс-канцлера від СДПН Герхарда Шредера та чинної канцлерки від християнських демократів Анґели Меркель, зрештою, мало відрізнялися, навіть попри наявність близьких та приязних контактів Шредера та інших діячів з СДПН з російським керівництвом. "Німецькі політики і надалі споглядають на події в Україні частково через призму Росії", - констатує Стюарт. За її словами, цей "геополітичний момент" має великий вплив на ухвалення рішень у Німеччині.

Загалом, опитані DW аналітики переконані, що подальший настрій у відносинах Берліна з Києвом залежатиме не стільки від розкладу сил у Бундестазі, скільки від дій самої України в дуже короткий проміжок часу. Адже до саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі, де очікується підписання угод про асоціацію та зону вільної торгівлі, залишилося якихось два місяці. "Які закони будуть ухвалені, які кроки будуть зроблені назустріч вимогам ЄС? Гадаю, у цьому сенсі все ще відкрито", - каже Стюарт.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект