НОВИНИ

18.05.2005 | У Брюсселі ухвалено робочу програму спільної групи “Україна-НАТО” високого рівня з питань воєнної реформи
Джерело - Офіційний сайт ІЄАС

Вчора у Брюсселі ухвалено робочу програму спільної робочої групи “Україна-НАТО” високого рівня з питань воєнної реформи.


Про це в інтерв´ю УНІАН повідомив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Пирожков, який очолював делегацію від України в Брюсселі.


За його словами, ухвалена програма стане основним механізмом Інтенсифікованого діалогу між Україною та Альянсом у 2005 році.


Як сказав С.Пирожков, незабаром цей документ розглядатиметься на засіданні Комісії “Україна-НАТО” на рівні послів країн - членів НАТО, що заплановано на 6 червня цього року, та 9 червня на засіданні Комісії “Україна-НАТО” на рівні міністрів оборони країн-членів Північноатлантичного альянсу.


С.Пирожков також повідомив, що під час засідання у Брюсселі спільної робочої групи “Україна-НАТО” високого рівня з питань воєнної реформи обговорювався широкий спектр питань, пов´язаних з реформуванням сектору безпеки і оборони України в рамках інтенсифікованого діалогу з НАТО з питань набуття членства. За його словами, змістовно проаналізувавши поточні засади діяльності спільної робочої групи “Україна-НАТО” високого рівня, сторони виробили пропозиції щодо їх модифікації та поглиблення у контексті переходу відносин між Києвом та Брюсселем на якісно новий рівень співробітництва.


Як повідомлялось, 21 квітня ц. р. на засіданні Комісії “Україна-НАТО” на рівні міністрів закордонних справ у Вільнюсі Україна започаткувала інтенсифікований діалог щодо набуття членства в НАТО.


Того ж дня Президент України В.Ющенко своїм указом “Питання Воєнної доктрини України” повернув до Воєнної доктрини України положення про підготовку країни до вступу до НАТО і Європейського Союзу. Як відомо, ці положення були вилучені з доктрини влітку минулого року тодішнім Президентом України Леонідом Кучмою.



23 квітня міністр закордонних справ України Борис Тарасюк спрогнозував, що Україна може перейти до виконання Плану дій із набуття членства в НАТО наприкінці цього року або в першій половині наступного року.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект