НОВИНИ

18.05.2005 | Польща може легалізувати українських заробітчан
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Польща та Україна працюють над додатком до міжурядової угоди про взаємне працевлаштування працівників. Йдеться про впорядкування та легалізацію роботи українців, які здебільшого працюють у Польщі при сімейних підприємствах, на сільськогосподарських роботах чи в будівництві. 


Це сміливе рішення польського уряду з огляду на те, що сьогодні над Віслою панує майже 20 % безробіття. Але, чиновники наголошують, що йдеться про ту роботу, до якої не квапляться поляки – догляд за пристарілими, хворими чи дітьми, тяжка фізична праця на будівельних роботах чи на сільськогосподарських плантаціях. Щоправда, поляки також беруться за подібну роботу, але здебільшого в Німеччині, Великобританії чи Швеції.


Тим часом десятки тисяч українських нелегалів вже віддавна чекають на полегшення при оформленні документів, при перетині кордону чи при отриманні такої візи, яка б дозволила довше перебувати в Польщі і зосередитися саме на роботі. Польські чиновники, беручи приклад з Португалії, працюють над додатком до Угоди, аби незабаром приступити до переговорів з українською стороною.


Щоправда, поляки натякають, що українська сторона не поспішає цим займатися. У свою чергу в посольстві України у Польщі заявили, що українська сторона зацікавлена в якнайшвидшому укладенні відповідного додатку до Угоди про працевлаштування. У даний час пропозиція української сторони щодо термінів і місця проведення зустрічі перебуває на розгляді в Департаменті ринку праці Міністерства економіки і праці Польщі, до компетенції якого і належить це питання.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект