НОВИНИ

24.09.2013 | ФРН після виборів: чого очікують в Європі
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"



Нікола Баротт, берлінський кореспондент французької газети Figaro пише:

"Президент Франції, соціаліст Франсуа Олланд від самого початку плекав небагато сподівань, що перемогу дістануть соціал-демократи. Найкращим варіантом для нього тепер була б велика коаліція. Франція сподівається на зростання споживацького попиту в самій Німеччині й на пом'якшення німецької позиції в питанні економічного зростання в Європі. Французькі преса й суспільство дуже уважно стежили за передвиборною боротьбою в Німеччині. Оскільки Анґелу Меркель пов'язують з німецьким успіхом, її цінують як керівника уряду. Якби до виборчих дільниць запросили французів, то більшість з них віддали б саме їй свій голос. Різниця між лівими та правими у Франції значно більша, ніж у Німеччині, тому велика коаліція у Франції не можлива".

Афінський журналіст Іоанніс Пападимітріу про реакцію греків на вибори в Німеччині:

"Для греків добрим сценарієм стала б велика коаліція, вважає провідний грецький телеканал "Mega Channel". Таку думку начебто в розмові з телеканалом підтвердили представники міністерства фінансів в Афінах. Неоднозначно грецькі журналісти оцінюють стрімкий злет німецьких євроскептиків, які об'єдналися під дахом партії "Альтернатива для Німеччини". "Mega Channel" характеризує цю політичну силу як "правоекстремістську". Тасос Телоглу з телеканалу "STAR-Channel" теж вважає, що велика коаліція в Німеччині матиме позитивний ефект для Греції, оскільки соціал-демократи традиційно виступають "за посилення попиту на внутрішньому ринку", від чого мали б зиск кризові країни південної Європи. Брюссельський кореспондент "STAR-Channel" Танос Атанасіу вважає, що більше ніщо не заважатиме рекапіталізації грецьких банків за допомогою рятівних механізмів ЄС.

 

Ще ніколи греки так уважно не стежили за перебігом виборів у Німеччині, як цього разу. "Німеччина вибирає, а Європа чекає", - написала в неділю провідна грецька газета Kathimerini. Інколи ще можна почути окремі побоювання, що німецький уряд кине напризволяще Грецію, яка потерпає від кризи. Колишній голова Європарламенту Ганс-Ґерт Петтеринг намагається, однак, заспокоїти. Берлін залишатиметься разом з Грецією, запевнив християнський демократ в інтерв'ю газеті Kathimerini".

Фламіна Буссотті з італійського інформаційного агентства ANSA вважає:

"Як ы всюди в Європі, італійці уважно стежили за виборами в Німеччині. ЗМІ, політики, але також пересічны громадяни хочуть знати, хто і як правитиме в цій країні. Вони розуміють, що чимало того, що відбувається в Італії, визначається не в Римі, а в Брюсселі та Берліні. Серед італійців, як і серед греків, теж поширена думка, що саме Німеччина нав'язала їм жорстку програму економії, яка паралізувала економіку, що в свою чергу призвело до зростання безробіття. Останніми місяцями серед населення не можна було не помітити певного роздратування. Але, на щастя, обурення вляглось.

В Італії нема антинімецьких настроїв, але критичні голоси лунають. На думку італійців, найкраще для Європи та Італії було б, якби в Німеччині сформували велику коаліцію. Тоді більший акцент робився б на економічному зростанні, а не на консолідації державного бюджету. А це означало б - більше повітря для економіки. На думку коментаторів, наступний уряд Меркель так чи інакше зосереджуватиме увагу передусім на економічному зростанні. В Італії з великим інтересом чекають на визначення курсу нового німецького уряду".

Войцех Шиманський, кореспондент громадсько-правового польського радіо в Німеччині пише:

"На відміну від багатьох інших європейських країн у Польщі Анґелу Меркель люблять. Можна виходити з того, що більшість поляків позитивно сприйняли її перемогу. У будь-якому разі для нинішнього польського уряду це добра новина. Не секрет, що прем'єр-міністр Дональд Туск має гарні стосунки з Анґелою Меркель. Від цього виграє його європейська політика. У Польщі уважно стежили за виборами до Бундестагу. Чимало теле- та радіоканалів присвятили цій події цілі спецвипуски. Дехто навіть вів пряму трансляцію з Берліна. Вже це є особливістю, якщо врахувати той факт, що повідомлення з-за кордону в польських медіа посідають, як правило, дуже незначне місце.

Франк Фермойлен з нідерландської газети NRC Handelsblad розмірковує про наслідки можливих коаліцій у Німеччині:

"Створення великої коаліції перетворить ці вибори на найнудніші вибори повоєнного часу. З іншого боку, не можна не помітити певний рух серед німецьких виборців. Якби консервативні євроскептики з "Альтернативи для Німеччини" замінили в парламенті лібералів, тоді це можна було б вважати позитивним зрушенням. Адже в такому разі в Бундестазі були б представлені так звані обурені громадяни. Недолік такого розвитку: період нестабільності в німецькій демократії. Якби ж Меркель отримала абсолютну більшість, тоді найважливішою країною в центрі Європи правила б одна єдина політична сила. Це примусило б замислитися Німеччину та решту Європи".



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект