НОВИНИ

25.09.2013 | Ділові кола спокійно сприйняли результати виборів у Німеччині
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"



Фінансові ринки майже ніяк не відреагували на результати голосування в Німеччині й можливе продовження правління Анґели Меркель. Як біржа, так і євро у понеділок, 23 вересня, фактично тупцювали на місці. Відсутність сплеску або падіння курсів економісти пояснюють тим, що такий результат очікувався й усі були до нього готові. Щоправда, розслаблятися ще зарано. Попереду коаліційні переговори. Якщо вони затягнуться, тоді це може відбитися й на ситуації на фінансових ринках.

Чимало представників економіки висловили жаль у зв'язку з поразкою Вільної демократичної партії. Багато хто з них хотів би бачити продовження консервативно-ліберальної коаліції. Тепер, однак, християнським демократам бракує не лише традиційного партнера по коаліції, але й важливого корегувального фактору, наприклад, у питанні податкової політики. Так, про запровадження спецподатку на фінансові трансакції вже відкрито говорять представники майже всіх політичних партій, лише ліберали й надалі зараховують себе до противників такого заходу.

Без корегувальної функції

Але, власне, таку корегувальну функцію ліберали останнім часом якраз і не виконували, каже провідний експерт Інституту світової економіки в Кілі Йоахім Шайде. "Вільні демократи в минулому не були тим, чим вони мали би бути в уряді, а саме - ринковим корегувальним фактором. І за це виборці їх і покарали", - каже Шайде.

 

Разом з тими партіями, які тепер представлені в Бундестазі, вірогіднішим виглядає й запровадження на законодавчому рівні розміру мінімальної зарплати. У майбутньому ліберали не зможуть впливати на цей процес, який не викликає особливого захоплення з боку представників ділових кіл. Президент Федерального об'єднання німецької промисловості Ульрих Ґрилло критикує, що під час передвиборної кампанії й так забагато говорили про перерозподіл замість того, аби подумати про цілеспрямовану економічну політику.

Послідовна політика - передумова планування

Відкритих питань, на думку Ґрилло, залишається чимало: це й енергетика, і податки, й інвестиції. Він нагадав, що Федеральне об'єднання німецької промисловості представляє інтереси компаній, які забезпечують роботою щонайменше вісім мільйонів осіб. "Вони хочуть бачити потужніше економічне зростання й більше роботи", - зауважив Ґрилло. Якщо вдасться досягти успіху в цих напрямках, тоді, на його думку, "знову можна буде говорити й про перерозподіл".

Поки що ж, за словами Ґрилло, більшість представників економіки тішаться тому факту, що вдалось уникнути післявиборчого хаосу. Більше того: чітка перемога консервативного блоку ХДС/ХСС з точки зору економіки дозволяє сподіватись на збереження послідовності в економічній політиці, а це, в свою чергу, означає й наявність умов для планування. Представники ділових кіл Німеччини погоджуються з тим, що треба більше інвестувати в освіту й інфраструктуру, але водночас вони застерігають майбутню правлячу коаліцію від підвищення податків.

Реформ непочатий край

Аналітик з Інституту світової економіки в Кілі Йоахім Шайде вважає, що слід було б зайнятися подальшими реформами на ринку праці та перетвореннями в пенсійній сфері. Але ці теми, на його думку, недостатньо глибокого висвітлені у виборчих програмах політичних партій, які потрапили до Бундестагу. "Залишається сподіватись, що не буде гірше", - каже експерт. За таких умов, на його думку, краще мати реформаторський застій, ніж рухатись у неправильному напрямку.

Те, що нова політична сила "Альтернатива для Німеччини" все ж таки не потрапила до Бундестагу, ділові кола сприйняли з полегшенням. Представники цієї партії підкреслено критично налаштовані до Єврозони і спільної європейської валюти. Чимало представників ділових кіл натомість ще перед виборами вимагали від усіх політичних партій відкрито виступити на підтримку євро. Тому проходження до Бундестагу євроскептиків і противників спільної європейської валюти могло б викликати скептичну реакцію в першу чергу в південно-європейських країнах і призвести до дестабілізації ситуації на фінансових ринках.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3812. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект