НОВИНИ

19.05.2005 | Про інформаційну прірву між Україною та ЄС
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Між Україною та Європейським Союзом існує інформаційна прірва. Про це свідчать цьогорічні соціологічні опитування, проведені Центром “Демократичні ініціативи” у найбільших містах України, та міжнародною соціологічною службою “TNS SOFRES” у шести найбільших державах Євросоюзу – Німеччині, Франції, Великобританії, Італії, Іспанії та Польщі. Так, лише 39 відсотків респондентів – мешканців ЄС вважають, що Україна як європейська держава заслуговує на членство в Євросоюзі. В Україні ж, якби референдум щодо членства України у ЄвроСоюзі відбувся найближчим часом, ЗА вступ до ЄС проголосували би тільки 44 відсотки опитаних; 28 відсотків були би ПРОТИ.



Таким чином, одним з головних завдань і нової української влади, і мас медій має стати вироблення інформаційної політики стосовно євроінтеграції України, - вважають учасники круглого столу з проблеми подолання інформаційної прірви між Україною та ЄвроСоюзом, який відбувся у Києві.


Наявність інформаційної прірви і результати соціологічних опитувань громадян України та держав ЄвроСоюзу не здивували заступника державного секретаря Маркіяна Лубківського, який тривалий час працював в українському зовнішньополітичному відомстві:



“Протягом 14 років нашої незалежності ми знаходилися у своєрідному інформаційному вакуумі. Коли в Європу або взагалі не поступала інформація про Україну, або вона поступала доволі дозованою, або ж перекрученою. В усякому разі, нам у цьому дуже “допомагали” деякі наші сусіди. Ця інформація, як правило, мала негативний характер. Ми не могли повною мірою розкритися для Європи, та й особливо показувати було нічого. Дуже серйозні зміни сталися після помаранчевої революції, як у Європі, так і в Україні. У мене склалося враження, що європейська громадськість уже готова прийняти Україну в Європейський Союз, чого не скажеш про європейських чиновників, які доволі формально підходять до цієї проблеми і пропонують Україні шлях, який, звичайно, займе не один і не два роки. Крім того, аналіз провідних європейських засобів масової інформації демонструє, що відбувається певний спад інтересу до України”.


Нинішня українська влада має намір наповнити реальним змістом і конкретними справами декларації і заяви офіційного Києва щодо вступу до Європейського Союзу, - зазначив Маркіян Лубківський. І навів приклади:


“Ми запровадили у Головній інформаційній службі (держсекретаріату) Відділ іміджевої політики, який займається безпосередньо проектами просування України до європейської спільноти. Крім того, у нас є відповідальні працівники, які безпосередньо відповідають за питання поширення європейської ідеології, інформації про Україну. Ми працюємо у дуже тісному контакті із представництвом Європейської комісії в Україні. А нещодавно надійшла пропозиція від нашого представника при ЄС – Романа Шпека – щодо поширення видання “New Europe” через мережу “Аеросвіту” й інших авіакомпаній України. Ми тісно зараз почали роботу з цим виданням у плані розміщення там інформації про Україну. Одним з пріоритетних завдань на європейському напрямі має стати перехід від висвітлення резонансних подій до методичного і цілеспрямованого формування європейської громадськості про усі сфери соціально-економічного розвитку, суспільного життя нашої держави”.


І це, на думку і Маркіяна Лубківського, і директора Центру “Демократичні ініціативи” Ілька Кучерова надзвичайно важливо: адже Україна стоїть перед початком парламентської виборчої кампанії, і у державі знайдеться чимало сил, які розігруватимуть “анти – західну карту”, сподіваючись збити Україну з її шляху до Європейського Союзу.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект