НОВИНИ

20.05.2005 | Росіяни обіцяють багато бензину через 10 днів
Джерело - Українська правда

Ринок нафтопродуктів України буде насичений в найближчий тиждень – максимум 10 днів.


Про це повідомив президент ТОВ "ТНК-ВР Україна" Олександр Городецький після зустрічі нафтотрейдерів з керівництвом країни.


За його словами, в ході зустрічі було встановлено, що нинішні роздрібні ціни на нафтопродукти задовільні, але природним буде їх коливання в травні не більше ніж на 2-3%.


"Це залежатиме від віддаленості нафтопереробних заводів або від якихось інших нюансів", - зазначив Городецький.


При цьому він закликав усіх учасників ринку не встановлювати економічно невигідних цін і не вдаватися до "ажіотажних змін у ціні".


Як повідомив журналістам народний депутат України Ігор Єремеєв, на зустрічі домовилися, що "ринок нафтопродуктів на території України буде ринком, а не якимось дослідницьким майданчиком", і що ціну регулюватиме ринок.


За його словами, через декілька днів ситуація на ринку стабілізується, в тому числі й за рахунок імпорту нафтопродуктів.


Він також повідомив, що Віктор Ющенко на зустрічі погодився з відмовою від обмеження експорту нафти, "підтримав відмову від граничних цін на нафтопродукти і підтримав створення законодавчої бази щодо створення пільг тим, хто інвестує в нафтопереробні заводи".


За словами Єремеєва, на 1 червня безготівковий розрахунок "зникне з усіх АЗС, а до 10 червня весь ринок стабілізується".


Він також спрогнозував на червень ціну бензину А-95 на рівні 3-3,50 грн. за 1 літр.


***


Тим часом президент і головний виконавчий директор ВАТ "ТНК-ВР Менеджмент" Роберт Дадлі заявив, що вони готові здійснити ряд заходів для насичення українського ринку нафтопродуктами.


Наголосивши на "позитивному характері зустрічі" за і формою, і за змістом, Дадлі заявив: "щоб допомогти стабілізувати ситуацію на ринку нафтопродуктів України, ми підтвердили наміри виконати певні заходи".


Зокрема, за словами Дадлі, компанія в терміновому порядку "перенаправить" 70 тис. тонн сирої нафти, і таким чином поставить до України в травні 170 тис. тонн.


Компанія обіцяє, що роботу Лисичанського нафтопереробного заводу буде поновлено не пізніше, ніж у понеділок, 29 травня, після зупинки через аварію, заявив Дадлі.


За його словами, компанія "ТНК-ВР" має намір забезпечити поставку додаткових обсягів високооктанового бензину на рівні від 10 тис до 20 тис. тонн.


Також компанія зобов'язується підняти до максимального рівня продуктивність Лисичанського НПЗ у червні 2005 року, поповнивши запаси продукції.


Крім того, за словами Дадлі, "ТНК-ВР" зобов'язується підтримувати ініціативи української держави про спільну діяльність у напрямі оптимізації ринку нафтопродуктів, зокрема, в плані створення спільних робочих груп, які займатимуться питаннями визначення чіткої системи формування тарифів, дії антимонопольного законодавства і загальної системи регулювання.


"Я впевнений у тому, що всі кроки, про які говорив сьогодні Президент України, дозволять забезпечити нормальне функціонування ринку, і не допустять повторення якихось ускладнень на ринку надалі", - сказав Дадлі.


Окремо Дадлі наголосив, що "ТНК-ВР" не вступає в жодні змови з приводу ціни зі своїми конкурентами, а визначає свою ціну, виходячи з тих механізмів, які диктує ринок, зокрема, рівень цін на нафтопродукти на російському ринку".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4615. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект