НОВИНИ

09.10.2013 | Дефолт США може обвалити курс долара до 4 гривень
Джерело - УНІАН



На цьому тлі європейська валюта додала і на українському безготівковому ринку, досягнувши 11,1145 грн / $. Позбавляючись від долара, інвестори щосили скуповували золото, так що ціни на нього швидко зростають.

Поки подорожчання золота і євро не носить панічного характеру, але в міру наближення 17 жовтня - дати виплат по американському державному боргу - експерти прогнозують зростання істерії на світових ринках. «Якщо США допустять не технічний (зі зривом термінів виплат), а повноцінний дефолт (з повною відмовою від погашення боргів) - це буде справжня катастрофа. Різкого обвалу курсу долара у світі буде не уникнути», - запевнив «Вести» старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

Правда, експерти все ж упевнені, що світові лідери ще з вересня тримають на контролі ситуацію в США і мають запасний план на випадок, якщо Барак Обама не зможе домовитися з Конгресом про підвищення планки з держборгу і заплатити за боргами. «Такі країни, як Китай, які мають величезні доларові запаси, виразніше всіх розуміють масштаби можливої ​​катастрофи. І напевно зроблять все, щоб не допустити краху», - сказав нам президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

Якщо долар у світі після дефолту піде вниз (а впасти він може аж до двох доларів за євро і навіть нижче), то не виключено, що влада прив'яже нашу валюту до євро. «У такому випадку при збереженні нинішнього курсу гривня / євро, долар може обвалитися до 4 грн», - упевнений президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Правда, теоретично можливий і інший варіант - коли нинішній курс гривня / долар (8) залишиться незмінним, і тоді євро значно зросте. У будь-якому випадку, від долара наша економіка швидко «відв'язатися» не зможе.

«Гігантська частина активів і пасивів в Україні зосереджена саме в американській валюті. У ній номіновано зовнішньоекономічні договори по металу, сільгосппродукції, енергоносіям і хімії», - зауважив Олександр Сугоняко.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект