НОВИНИ

21.07.2004 | Кредитний рейтинг України покращується, але їй ще далеко до Казахстану.
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Скарги української влади про те, що про Україну думають набагато гірше, ніж вона є, поволі доходять і до міжнародних рейтингових агентств. Рейтингове агентство Стандарт&Пурс (Standard & Poor’s) підвищило довгостроковий кредитний рейтинг України з «В» до «В+». Короткостроковий рейтинг залишився незмінним, а прогноз рейтингів стабільний.
Агентство Standard & Poor’s пояснює підвищення українського довгострокового суверенного рейтингу поліпшенням показника зовнішньої ліквідності країни, прийнятним рівнем державного боргу, потужним економічним зростанням та добрим потенціалом для подальшого розвитку. Країна має угоду з МВФ, Національний Банк акумулював 9 мільярдів доларів у валютному резерві, а потреба у зовнішньому фінансуванні зменшується. Всі ці чинники, а також відносно розгалужена економіка і призвели до того, що кредитний рейтинг країни поліпшився, сказав в інтерв’ю радіо «Свобода» аналітик агентства Standard & Poor’s Люк Маршан. Фактично рейтинг означає, що уряд не повинен би мати проблем з виплатою своїх зовнішніх зобов’язань протягом року.


Але щодо довшої перспективи, і цим відрізняється інвестиційний рейтинг від тієї категорії, де Україна перебуває зараз, їй потрібно пройти ще довгу дорогу, навіть щоб наздогнати Казахстан, наголошує аналітик.


«Для того, щоб просунутися в категорії «В» на вищу сходинку, а Україна ще на дуже низькому рівні, їй потрібні структурні економічні та політичні зміни. Для дострокового зростання потрібні політичні інституції, які зможуть його підтримувати. Інакше зростання може протривати два-три роки, і після цього наступить нова криза. Україна не досягла ще навіть рівня Казахстану, який має рейтинг «ВВВ-», вона не має ще того рівня прозорості економіки, яким уже може похвалитися Казахстан, і що найголовніше - в цій країні є згода щодо необхідності реформ та їхнього напрямку».


Люк Маршан наголошує, що Україна продовжує залишатися надто залежною від російського ринку та відсутності усвідомлення національних інтересів серед еліт:


«До Росії ви продаєте продукти харчування, метал, багато споживчих товарів, також ви перепродаєте деякі російські енергоносії. Росія зараз переживає підйом, і цим частково пояснюються успіхи вашої економіки, але сама Росія надто залежить від цін на нафту і в цьому слабке місце вже не лише російської, але й української економіки. Незважаючи на це, українська економіка більш диверсифікована, ніж російська. Але залишаються структурні проблеми і найголовніші з них пов’язані з політичною неспроможністю уряду проводити послідовну політику реформ».


Щодо надійності української статистики, у якій почали сумніватися деякі російські аналітики, то тут аналітик рейтингового агентства Standard & Poor’s вважає, що вона не гірша і не краща від тієї, яку мають країни, що перебувають у категорії «В».



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3263. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект