НОВИНИ

20.05.2005 | Лідери Франції, Польщі та Німеччини агітували за Конститцію ЄС
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Майбутній референдум у Франції стосовно Конституції Європейського союзу став однією з головних тем саміту так званого ”ваймарського трикутника”. У четвер президенти Франції та Польщі, а також канцлер Німеччини зустрілися у французькому місті Нансі.


Менше ніж за 10 днів французи мають засвідчити на референдумі своє ставлення до Конституції Європейського союзу. Канцлер Німеччини Ґергард Шредер та президент Польщі Александр Кваснєвський підтримали французького державного лідера Жака Ширака в його намаганнях забезпечити схвалення співгромадянами єдиного для всіх європейців законодавства.


За останніми опитуваннями, опоненти конституції переважають серед французів, а це може перешкодити ухваленню конституції ЄС, котра потребує одностайної підтримки усіма 25 країнами-членами. За словами Ґергарда Шредера, європейці повинні скористатися шансом, бо інших альтернатив конституційної згоди не існує: ”Або ми матимемо цю конституцію, яка є результатом найкращого компромісу, або нам доведеться жити без конституції, що не дуже добре. Все ж інше – це ілюзії”, - сказав Шредер.


Тим часом польський президент Александр Кваснєвський скористався нагодою першої тристоронньої зустрічі на такому рівні, аби запевнити французького колегу в тому, що польська дешева робоча сила не становить загрози для французького ринку праці. Окрім цього, на саміті йшлося також про ситуацію в Україні, Білорусі та Узбекистані.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект