НОВИНИ

16.10.2013 | Уже через рік банки в ЄС підлягатимуть спільному контролю
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"



Спільний банківський нагляд - це поки що лише один, але вкрай важливий елемент майбутнього банківського союзу. Створення банківського союзу є відповіддю ЄС на фінансову кризу. В майбутньому планується унеможливити, щоб банки роздавали сумнівні кредити, внаслідок чого прогорали б і таким чином завдавали б шкоди іншим кредитно-фінансовим інститутам, в тому числі й в сусідніх країнах. Крім того, в майбутньому портунок банків від банкрутства не повинен лягати на плечі платників податків.

Отже, восени наступного року має запрацювати система спільного банківського нагляду. Відповідної домовленості у вівторок, 15 жовтня, досягли міністри фінансів країн ЄС на своїй зустрічі в Люксембурзі, повідомляє інформаційне агентство afp. Йдеться про те, що під безпосередній нагляд Європейського центробанку (ЄЦБ) будуть поставлені 130 великих кредитно-фінансових інститутів у Єврозоні.

 

Як зауважив член ради директорів ЄЦБ Йорг Асмуссен, Європейський центробанк уже зараз може розпочинати виконання практичних завдань з пошуку й оренди підходящого приміщення для структури, яка займатиметься банківським наглядом, набором працівників. Загалом у новій структурі працюватиме близько однієї тисячі осіб, 700 з них займатимуться безпосередньо перевіркою банків. "Ми можемо стартувати й добре підготовлені до цього", - заявив Асмуссен.

Але перед тим, як нова структура запрацює, ЄЦБ хоче ще раз оцінити загальну ситуацію в банківському секторі Єврозони й провести стрес-тестування банків, повідомляє інформаційне агентство dpa.

"Це важливий крок, спрямований на більшу стабільність фінансової системи, - заявив президент німецького Банківського союзу Юрґен Фішер. - Фінансова криза нас навчила, що міжнародні ринки потребують спільних правил конкуренції і водночас спільного нагляду". Також міністр фінансів Німеччини Вольфґанґ Шойбле привітав таке рішення й закликав "якомога швидше" створити правові передумови для розбудови подальших елементів банківського союзу. Однак як навколо питання про те, як бути з банками, які опинились на межі банкрутства, так і навколо того, як саме має виглядати система порятунку кредитно-фінансових інститутів, у ЄС точиться ще чимало дискусій.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6404. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект