НОВИНИ

21.10.2013 | Ренесанс єврооблігацій. Українці позичили рекордну суму на зовнішньому ринку - Ъ
Джерело - КоммерсантЪ-Украина.



Нинішній рік виявився періодом ренесансу ринку єврооблігацій. Українські позичальники масово виходили на зовнішній ринок кредитів, позичивши більше $6,4 млрд - це рекордний результат для минулих років, пише КоммерсантЪ-Украина.

 


Видання пише, що за дев'ять місяців цього року українські емітенти розмістили єврооблігацій на загальну суму в $6,4 млрд.

 


"У першій половині року ситуація на зовнішніх ринках була вкрай сприятливою як для України, так і для інших країн, що розвиваються: великий обсяг дешевих грошей призвів до зростання апетиту до ризику, що стимулювало покупку їхніх боргів. Українські емітенти вдало скористалися цією ситуацією", - зазначив фахівець відділу продажів боргових цінних паперів ІК Dragon Capital Сергій Фурса.

 


Варто зазначити, що значну їхню частину - близько $4,2 млрд - залучили такі великі корпоративні емітенти, як Ощадбанк, Укрексімбанк, Укрзалізниця, Миронівський хлібопродукт, Мрія, Ukrlandfarming, ДТЕК, ПриватБанк.

 


Проте вже в червні вартість грошей почала зростати, і активність емітентів впала. Останньою в липні кошти залучила аграрна компанія Ukrlandfarming - вона довипустила п'ятирічні євробонди на $75 млн за ціною 96% від номінальної вартості. Це дозволило збільшити процентний дохід власників нових паперів до 10,88% річних. Ще $2,2 млрд із загального обсягу було інвестовано в цінні папери Мінфіну.

 


Ситуацію в першому півріччі ситуацію можна назвати бумом, пише КоммерсантЪ, оскільки в минулі роки розміщення проходили набагато рідше. У 2012 році на зовнішній ринок запозичень виходили лише урядові структури, які залучили $4,35 млрд. Рік тому обсяг емісії держвипусків дійшов до $3,44 млрд , а корпоративних випусків - $2,85 млрд.

 


Активне застосування емісій євробондів як способу отримання грошей експерти пояснюють не тільки дорожнечею запозичень всередині країни, а й умовами їхнього отримання. За інформацією НБУ, в 2013 році середня ставка довгострокових валютних корпоративних кредитів доходила до 9-12%. Проте, зазначає видання, українські банки можуть запропонувати лише невеликі суми на один-два роки, а великі проекти вимагають сотень мільйонів доларів на 5-10 років.

 


Нагадаємо, днями агентство Reuters писало, що обмеження прибутковості бондів України, а також ризик девальвації відлякують приватних інвесторів від покупки розміщуваних Мінфіном країни облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП).



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект