НОВИНИ

26.10.2013 | США розпочинають роботу з розгортання елементів ПРО в Румунії
За матеріалами - Інтефакс



У понеділок, 28 жовтня, стартують роботи з розміщення протиракетного комплексу як частини створюваної США і НАТО європейської ПРО на базі в Девеселу на півдні Румунії.

Відповідно до угоди США та Румунії з оборони від балістичних ракет від 23 грудня 2011 року, на колишній авіабазі в Девеселу буде розгорнуто американський багатоцільовий зенітно-ракетний комплекс Іджіс, оснащений ракетами-перехоплювачами Стендард-3 (SM-3).

Вартість комплексу, призначеного для перехоплення балістичних ракет середньої і меншої дальності, становить $134 млн.

Участь Румунії в архітектурі протиракетної оборони НАТО є частиною Європейського поетапного адаптивного підходу (ЕПАП) ПРО США.

У рамках ЕПАП спочатку планувалося створити ЄвроПРО в чотири етапи. На першому, який тривав по 2011 рік, на Середземномор'ї були розміщені чотири американські есмінці Іджіс з протиракетами SM-3, а також радар в Туреччині. Потім до 2015 року повинні бути розміщені батареї протиракет у Румунії, а до 2018 - у Польщі. На четвертому етапі - до 2020 року планувалося переоснастити всі комплекси досконалішими протиракетами, здатними збивати міжконтинентальні балістичні ракети.

У березні поточного року влада США оголосила про відмову від четвертого етапу розгортання американської системи ПРО в Європі, який включав в себе розміщення на континенті протиракет SM-3 IIB з збільшеними бойовими можливостями.

Разом з тим, Вашингтон заявив, що і досі має намір розмістити елементи ПРО на території Польщі та Румунії.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект