НОВИНИ

31.10.2013 | Нова стратегія НАТО: маневри замість військових операцій
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"



Дванадцять років вони співпрацювали в Афганістані - німці та італійці, поляки та американці, турки та латвійці. Солдати міжнародного військового контингенту ISAF упродовж років були злагодженою командою. Для загалом 130 тисяч чоловіків і жінок з усіх 28 країн-членів НАТО спільна робота була звичним явищем.

Утім, багато що зміниться, коли альянс наприкінці 2014 року завершить свою місію в Афганістані. Аби здобутки такої міжнародної співпраці не "заіржавіли", НАТО має намір упродовж наступних років проводити більше військових маневрів. "Від місії у готовність діяти за тривогою!" - так описує цю стратегію головнокомандувач НАТО Філіп Бридлав.

6000 солдатів на маневрі

Найбільші навчання військ такого штибу за останні сім років НАТО проведе з 2 до 9 листопада в Польщі, Латвії та на Балтійському морі. У маневрі Steadfast Jazz беруть участь близько 20 країн-членів НАТО і партнерів, таких як Швеція, Фінляндія та Україна. У заходах буде задіяно 6000 солдатів, 350 одиниць техніки, 60 літаків і вертольотів, 12 кораблів і один підводний човен.

Представник альянсу розповів у розмові з DW, що навчання стосуватимуться таких сфер, як проведення гуманітарних операцій, боротьба з піратством, протидія тероризму. Крім маневрів на місцевості також буде здійснена симуляція кібернападу. Під час Steadfast Jazz відпрацьовуватиметься переважно робота NATO Responce Force - так називається група швидкого реагування альянсу, яка може бути блискавично мобілізована і відряджена для допомоги в будь-який куточок світу, як, наприклад, після урагану "Катрин" у США або після руйнівного землетрусу в Пакистані 2005 року.

Лабораторія для експериментів

Під час маневрів Steadfast Jazz з цією групою можна поекспериментувати, пояснює експерт НАТО Карл-Гайнц Камп в інтерв'ю DW. Підрозділ швидкого реагування слугує НАТО чимось на кшталт лабораторії для експериментування з реформами, які настануть після завершення операції в Афганістані. "Перевагою бойових дій в Афганістані, з союзницько-політичного погляду, було те, що всі 28 країн постійно співпрацювали між собою", - каже Камп, який 4 листопада почне виконувати обов'язки директора Федеральної академії безпеки в Берліні.


Досі Камп упродовж шести років був директором досліджень у NATO Defense College у Римі. "В Афганістані альянс набув певних навичок, яких немає в інших інституціях: однакова мова, однакові правила командування, однакові процедури. Тобто це так, наче всі використовують одну комп'ютерну програму, а не 28 різних".

Спільні структури в такій формі після 2014 року не існуватимуть. Тому генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен 2012 року започаткував ініціативу Connected Forces, яка має дбати про те, щоб війська країн НАТО були й далі пов'язані - "connected" - за допомогою спільних навчань та маневрів.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект