НОВИНИ

22.11.2013 | Пекін і Брюссель розпочали роботу над інвестиційною угодою
За матеріалами - УКРІНФОРМ



Пекін і Брюссель у четвер дали офіційний старт переговорам із інвестиційної угоди і оприлюднили стратегічний план з розвитку співпраці між Китаєм і ЄС на період до 2020 року.

Про цей пакет домовленостей, як передає кореспондент Укрінформу, повідомили прем'єр Держради КНР Лі Кецян, голова Європейської ради Херман Ван Ромпей і голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу на спільній прес-конференції за підсумками 16-ої зустрічі керівників Китаю і ЄС, що відбулася в четвер у Пекіні.

"Торгівля і інвестиції залишаються одними з основних питань на порядку денному наших відносин, і ми зробили істотний крок вперед, почавши переговори з інвестиційної угоди, яка передбачає як захист інвестицій, так і доступ на ринки", - сказав Херман Ван Ромпей.

"Обсяг торгівлі між двома сторонами наростав дуже швидкими темпами, але ми повинні усвідомлювати наявність все ще великого потенціалу для Китаю і ЄС в плані збільшення прямих інвестицій один одному", - погодився Лі Кецян. Він зазначив, що Пекін підтримує розміщення китайськими підприємствами інвестицій в Європі.

Учасники зустрічі також говорили про доцільність вивчити можливість створення зони вільної торгівлі з тим, щоб довести до 2020 року товарообіг між двома сторонами до 1 трлн дол. Цьому, за переконанням китайської сторони, значною мірою могло б сприяти послаблення Євросоюзом обмежень на експорт високотехнологічної продукції в Китай, на що вказав прем'єр Держради. Він заявив, що Китай має намір спільно з ЄС протистояти торговому і інвестиційному протекціонізму.

Сторони ухвалили стратегічний план із розвитку співпраці між Китаєм і ЄС на період до 2020 року. Він включає співпрацю в сфері науково-технічної інновації, авіації і космонавтики, а також "зеленої економіки" та ін. Напередодні з керівниками ЄС зустрівся голова КНР Сі Цзіньпін.

Цього року Пекін і Брюссель відзначають 10-річчя всесторонніх відносин стратегічного партнерства. Євросоюз є для Китаю найбільшим торговим партнером, КНР для ЄС - другим (після США). 2012 року двосторонній товарообіг між ними досяг 483,5 млрд євро (китайський експорт склав при цьому 289,7 млрд, імпорт - 143,9 млрд), це удвічі більше, ніж 10 років тому.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2621. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект