НОВИНИ

26.05.2005 | "Франція та Нідерланди будуть повинні провести нові референдуми", - Жан-Клод Юнкер
Джерело - EUobserver

Якщо Франція та Нідерланди в неділю та середу проголосують проти Конституційного Договору ЄС, тоді  вони повинні провести другий референдум. Про це сказав нинішній головуючий в ЄС, прем'єр Люксембургу Жан-Клод Юнкер.


В інтерв'ю бельгійському щоденнику Le Soir він сказав: "Якщо наприкінці конституційного процесу ми будемо не в змозі вирішити проблеми, тоді країни, що сказали "ні", можуть бути запрошені для проведення повторного голосування". 

Його слова прозвучали, не дивлячись на висловлювання французького прем'єра Раффарена 24 травня, що іншого референдуму Франція навряд чи буде влаштовувати.

Лідер Люксембургу також сказав: "Та, якщо навіть Європейська Рада не буде в змозі знайти правильну відповідь щодо вирішення проблеми, тоді договір не  буде введений в дію".


"Ідея, що циркулює у Франції про можливе негайне проведення переговорів щодо договору є абсолютно неуявною ", - підкреслив Юнкер.

Згідно його прогнозів, треба буде витратити приблизно 10-15 років для вироблення нового довору.


Але, згідно "The Times" міністри британського уряду не бачуть можливості продовження конституційного процесу, якщо Франція та Нідерланди скажуть "ні".


Замість цього, вони вважають, що Президент Жак Ширак повинен пообіцяти проведення нових переговорів, або оголосити про те, що конституція померла.

Хоча нові переговори видаються мало ймовірними, більше реальним видається, що наступне головування Британії, можливо, запропонує введення в дію частин договору, які можуть бути застосовані окремо. 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект