НОВИНИ

27.05.2005 | Міжнародна Амністія стурбована тортурами в Іраку, на Кубі й Україні
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

В Лондоні оприлюднили свій щорічний звіт правозахисники із Міжнародної Амністії. Вони дійшли висновку, що державні структури зрадили своїм обіцянкам створити світовий порядок, заснований на правах людини. Особливо критикує організація Сполучені Штати як єдину наддержаву за те, що Вашингтон не провів належного розслідування випадків тортур в Іраку, Афганістані і на Кубі. Стурбована Міжнародна Амністія і знущанням над в`язнями в Україні.



Незважаючи на заяви американських офіційних осіб про свободу і справедливість, існує велика прірва між риторикою і реальністю – вважає Міжнародна Амністія. На думку правозахисників, офіційний Вашингтон не провів належного розслідування жорстокого поводження американських військових із в`язнями Абу-Ґрейб в Іраку. А морську базу Сполучених Штатів Ґуантанамо на Кубі Міжнародна Амністія у своєму звіті називає "ГУЛАГом нашого часу".


На цій базі утримують понад 500 осіб за підозрою у зв`язках із терористами з “Аль-Каїди” і Талібану. Серед них 27- річний громадянин Ємену Джаміл, якого затримали у Пакистані три роки тому. Його мати каже, що Джаміл просто здобував диплом про інженерну освіту в Пакистані і зазначає, що від ув`язнення страждають діти:


"Найстарша донька пам`ятає батька. Деколи вона дивиться на людей на вулиці і думає, що це тато. Старшому, чотирирічному сину, був лише рік, коли батько покинув дім, і він його не пригадує".


Коли Міжнародна Амністія порівнює американську базу Ґуантанамо із ГУЛАГом, то не хоче проводити прямих паралелей із радянською системою, каже радіо "Свобода" речник організації Бренден Педді:


"Що ми кажемо, так це те, що глибоко стурбовані тим, що відбувається на Ґуантанамо – вкорінюється практика необґрунтованого і необмеженого в часі затримання людей, що є порушенням норм міжнародного права".


Зі свого боку, фахівці фонду "Спадщина," консервативного аналітичного центру у Вашингтоні, не погоджуються із такою критикою. Вони вважають, що Міжнародна Амністія недооцінює реальну загрозу тероризму і зауважують, що деякі із уже випущених на волю в`язнів Ґуантанамо нині підбурюють до насилля афганців і пакистанців.


Від міжнародних правозахисників дісталося також і російській владі – за політику в Чечні, а Україну Міжнародна Амністія критикує за тортури у в`язницях. Подробиці радіо "Свобода" розповів голова української асоціації "Міжнародна Амністія" Андрій Павлишин.


"Ідеться насамперед про тортури і про жорстоке поводження із громадянами. Причому, це явище набуло в Україні масового характеру. Ми акцентуємо свою увагу саме на принизливому поводженні правоохоронних органів із найбіднішими, найменш захищеними громадянами. Констатуємо велику соціальну проблему, яка існує в українських в'язницях. “Ідеться про епідемію туберкульозу, а також про те, що не всі затримані одразу мають доступ до адвоката. Ця проблема існує вже багато років в Україні, але, на жаль, ситуація не покращується.


Друга гостра проблема, на яку в Україні звернуто увагу з боку Міжнародної Амністії, то це проблеми, які виникли в галузі свободи слова і вільного вираження громадянами своїх думок в об’єднаннях, політичних групах, переслідування інакодумців і дисидентів.


Згадані три випадки, які сталися в 2004 році: затримання активістів “ПОРИ” Олександра Куценка, Андрія Кулібаби і Олександра Пугача, які були визнанні одразу ж Міжнародною амністією в’язнями сумління".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект