НОВИНИ

09.12.2013 | Янукович нагадує радянського генсека (огляд преси)
Джерело - Українська соужба "Радіо Свобода"



Інколи важко розібратися, у якому часі живе чинна влада, констатує «Український тиждень». Президент, який через 16 годин після розгону Майдану не спромігся на бодай якусь заяву, за швидкістю реакції нагадує радянського генсека. Піарники ж правлячої партії нагадують журналістам видання сов­кових ма­со­ви­­ків-за­тійників, що могли роками влаштовувати урочистості за тим самим сценарієм – головне, щоб репертуар був погоджений із вищим керівництвом. А коли ж акції опозиції стали такими масштабними, що замовчувати їх було важко, оприлюднили заяву, за риторикою до болю схожу на аналогічні заклики 2004 року, мовляв, крім тисяч мітингувальників в Україні ще є мільйони тих, хто працює, хто дотримується протилежної точки зору. Стабільність має бути в усьому. Це опозиція змінює кольори майданів і їхню назву. Натомість ПР такий креатив ні до чого: на всі вигадки опонентів знайдеться припорошена платівка з минулого, яку регіонали крутять по всій вертикалі влади і в усіх підконтрольних медіа. Головне – затвердити репертуар на Банковій, наголошує видання.

З настанням календарної зими українці прокинулися в іншій країні, але, як переконує тижневик «Коментарі», політична еліта поки цього явно не усвідомила. Щодня сторони протистояння переходять до ще більш войовничої риторики і тактики залякування. А тим часом вирішити ситуацію на свою користь із наскоку нікому не вдалося. Видання пише, що ще однією глобальною проблемою ситуації є те, а хто, власне, виступить посередником у вирішенні конфлікту, коли обидві його сторони будь-яку спробу піти назустріч розцінюють як свою політичну поразку. Роль міжнародних посередників, звісно, не можна недооцінювати, але навряд чи на них можна покладатися в усьому. При геополітичній складовій природа української кризи  переважно внутрішньополітична, тож вирішувати долю України все-таки доведеться самим українцям, наголошує видання.
 
Майдан-2013 виявився проблемою практично для всіх, переконує тижневик «Дзеркало тижня». Лідери опозиції не знають до ладу, що з ним робити; влада його агресивно боїться; Росія відкрито ненавидить; а Захід не готовий надати ту допомогу, на яку розраховують якщо не мітингувальники, то опозиційні лідери. Видання пише, що безвожаковий Майдан по-своєму вигідний Януковичу. Саме в нього він тицятиме пальцем у бесіді з Володимиром Путіним, пояснюючи неможливість негайного вступу України в Митний союз. Загалом же, як зауважує видання, стримати ескалацію протистояння Схід-Захід може тільки інше протистояння – між поколіннями. Для журналіста цілком очевидно, що Україна та її політичний клас вступили у період політичного линяння. Але скільки воно триватиме, і яким буде результат важко передбачити. Саме Євромайдан стане каталізатором цього процесу, переконує тижневик.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект