НОВИНИ

30.05.2005 | Брюссель каже, що ратифікація повинна бути продовжена
Джерело - EUObserver

Згідно тверджень лідерів інституцій ЄС, ратифікація Конституції ЄС повинна бути продовжена, не дивлячися на відмову Франції підтримати  документ. 


Французьке "ні" повинно бути осмислено та дебатовано на наступному самміті європейських лідерів в середині червня. Але, стверджує Брюссель, інші країни повинні продовжити ратифікацію документу через референдум, або через національні парламенти.

Одночасно висловлюючи "жаль" з приводу недільних результатів, вищі офіційні чинники підкреслюють, що інститути ЄС будуть виконувати свою нормальну роботу і передбачають, що вони сприймуть "ні", як виклик для зосередження над новим компромісом. 

В своєму спільному зверненні лідери Європейського Парламенту, Комісії та президенства кажуть: "Розвиток дебатів у Франції та результати референдуму підсилюють нашу впевненість в тому, що відповідні національні та європейські політики повинні зробити більше для того, щоб пояснити масштаб того, що поставлено на карту".

Прем'єр Люксембургу Юнкер вважає, що суперечливий сигнал, які надіслали противники документу, означає, що неможливо провести нові переговори по документу, додавши, що "процес ратифікації повинен бути продовжений в інших країнах". 

В свою чергу, президент Європейської Комісії Жозе Мануель Дурао Баррозу вважає, що голосування у Франції має більше спільного з внутрішньою політикою, ніж із загальноєвропейськми справами.

Він сказав, що хоча "ні" було висловлено в "дуже важливій країні... дуже важко робити висновки, коли тільки одна країна висказалася проти".


Інші лідери дали похмурі оцінки минулому голосуванню.

"Це невдача французького президента та його уряду, це невдача для ратифікаційного процесу і це величезна невдача для майбутнього Європи", - сказав в інтерв'ю AFP шведський прем'єр Горан Перссон. 


Британський консервативний депутат Європарламенту Тімоті Кіркхоуп привітав французьке голосування як "гарний результат демократії", додавши, що "еліта ЄС повинна спрйняти факт того, що країна-засновниця ЄС вибрала шлях позбавлення гальм європейської інтеграції". 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7088. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект