НОВИНИ

12.12.2013 | Понад 60% росіян хочуть поїхати з путінської Росії - дослідження
Джерело - УКРІНФОРМ



Страхова група Zurich досліджувала міграційні настрої в 12 країнах і визнала Росію абсолютним рекордсменом.

Російські ЗМІ вже назвали підсумки дослідження сенсаційними.

«Понад 60% росіян є потенційними або фактичними емігрантами. З них близько 44% замислюються про виїзд, а інші вже знаходяться на тому або іншому етапі еміграції», - пише «Независимая газета».

При цьому росіян не особливо цікавить робота в іншій країні і не турбує безробіття на батьківщині - наприклад, на відсутність роботи скаржиться тільки 7% респондентів, а за рубіж у пошуках більш високооплачуваної роботи готові виїхати 18%. Проте одного тільки задоволення фізіологічних потреб російським громадянам вже недостатньо.

«Виникає потреба у безпеці. Крім того, для багатьох громадян осоружне російське корупційне середовище. Тому і зростають «валізні настрої», - зазначив експерт Російської школи управління Андрій Ільдеменов.

Так, згідно з дослідженням, майже третина росіян головним мотивом свого бажання емігрувати називає прагнення знайти гармонію, а також мати спокійну старість.

Найкращі можливості для нового старту, на думку росіян, пропонують країни з розвиненою економікою (Австрія, Німеччина, Швейцарія — 44%), Північні країни (Данія, Фінляндія, Норвегія, Швеція — 42,8%) і Північна Америка (США, Канада — 27%).

Водночас, російські соціологи дають дуже суперечливі оцінки числа потенційних мігрантів - від 13%, якщо вірити ВЦДГД, і до 31% - за версією холдингу «Ромір», зазначає видання.

Результати дослідницького центру Superjob.ru ближче до показників західних колег і набагато менш оптимістичні: 73% росіян мріють про життя в іншій країні, 41% замислюються про еміграцію, а реально розглядають для себе цю можливість 18%. Близько 57% респондентів Superjob.ru заявили, що життя в Росії за останні п'ять років змінилося в гірший бік. Надії на світле майбутнє - покращення життя протягом наступних п'яти років - мають лише 23% опитаних, а песимістів з цього питання більше половини - 52%.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект